Vålådalens 3-dagars Etapp 3                          
 
Sträcktider      Lag  
 
EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-07-04 13:42:59  
 
 
                                           
 
D10      Bana 1      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-41 2-43 3-45 4-47 5-48 6-49 7-50 8-51 9-55 10-110 M-100  
   
1 Sara Nilsson 61.02 10:02:00 42.31 45.14 46.53 50.22 53.00 54.32 57.24 58.53 60.06 60.37 61.02  
  VK Uvarna (19.19)   0.48 2.43 1.39 3.29 2.38 1.32 2.52 1.29 1.13 0.31 0.25  
   
2 Lina Svärd 66.08 10:00:00 45.38 47.50 49.25 53.06 55.28 59.39 62.37 64.05 65.10 65.43 66.08  
  IF Thor (21.13)   0.43 2.12 1.35 3.41 2.22 4.11 2.58 1.28 1.05 0.33 0.25  
   
3 Trude Markhus 78.07 10:04:00 56.29 59.53 61.24 65.08 68.12 70.10 72.46 75.35 76.50 77.33 78.07  
  Inderøy IL (22.35)   0.57 3.24 1.31 3.44 3.04 1.58 2.36 2.49 1.15 0.43 0.34  
   
4 Maja Willén 90.56 10:10:00 60.56 66.31 68.35 74.45 79.35 81.22 85.56 88.11 89.48 90.25 90.56  
  Östersunds OK (30.53)   0.53 5.35 2.04 6.10 4.50 1.47 4.34 2.15 1.37 0.37 0.31  
   
5 Ida Dahlgren 107.57 10:06:00 79.22 83.28 85.37 91.42 96.34 98.23 102.55 105.12 106.49 107.26 107.57  
  Östersunds OK (34.44)   6.09 4.06 2.09 6.05 4.52 1.49 4.32 2.17 1.37 0.37 0.31  
   
6 Ellen Norman 108.42 10:08:00 76.17 79.46 87.06 93.29 96.56 98.57 103.15 105.32 107.16 108.09 108.42  
  VK Uvarna (33.32)   1.07 3.29 7.20 6.23 3.27 2.01 4.18 2.17 1.44 0.53 0.33  
   
                                           
 
D12      Bana 2      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-40 2-44 3-43 4-49 5-48 6-47 7-46 8-50 9-52 10-53 11-54 12-110 M-100  
   
1 Tua Dahlgren 55.52 10:08:00 36.19 38.10 40.25 42.02 43.17 44.50 46.48 50.19 53.21 53.52 54.58 55.27 55.52  
  Östersunds OK (20.00)   0.27 1.51 2.15 1.37 1.15 1.33 1.58 3.31 3.02 0.31 1.06 0.29 0.25  
   
2 Jenny Wegebro 58.17 10:02:00 37.11 39.47 41.38 43.39 44.52 46.28 49.06 52.19 55.45 56.18 57.20 57.51 58.17  
  Vännäs OK (22.02)   0.56 2.36 1.51 2.01 1.13 1.36 2.38 3.13 3.26 0.33 1.02 0.31 0.26  
   
3 Sarah Persson 78.31 10:04:00 50.30 52.55 55.34 57.34 59.13 61.20 64.32 69.23 74.46 75.38 77.28 78.00 78.31  
  OK Denseln (28.40)   0.39 2.25 2.39 2.00 1.39 2.07 3.12 4.51 5.23 0.52 1.50 0.32 0.31  
   
4 Freya Richter 95.57 10:00:00 60.40 65.55 68.19 71.21 73.48 75.32 78.35 83.35 90.43 91.21 94.13 95.18 95.57  
  Östersunds OK (35.50)   0.33 5.15 2.24 3.02 2.27 1.44 3.03 5.00 7.08 0.38 2.52 1.05 0.39  
   
EjG Elin Nilsson 28.37 10:06:00 0.33 4.19 6.37 8.21 10.08 12.20 15.31 20.30 25.23 26.02 27.19 28.09 28.37  
  VK Uvarna (28.37)   0.33 3.46 2.18 1.44 1.47 2.12 3.11 4.59 4.53 0.39 1.17 0.50 0.28  
   
                                           
 
D16      Bana 5      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-131 3-133 4-151 5-152 6-154 7-156 8-159 9-164 10-165 11-170 12-171 13-110 M-100  
   
1 Stina Widmark 178.57 10:07:54 96.57 102.58 107.50 116.48 118.33 139.19 145.10 149.55 162.56 167.19 173.54 176.26 178.27 178.57  
  OK Storsjön (89.03)   7.57 6.01 4.52 8.58 1.45 20.46 5.51 4.45 13.01 4.23 6.35 2.32 2.01 0.30  
   
  Lina Fastesson EjStart   89.00 89.00 89.00 89.00 89.00 89.00 89.00 89.00 89.00 89.00 89.00 89.00 89.00 89.00  
  OK Storsjön   0.00    
   
                                           
 
D21      Bana 9      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-131 3-134 4-141 5-140 6-139 7-138 8-132 9-152 10-154 11-157 12-160 13-166 14-168 15-170 16-172 17-110 M-100
   
1 Gunilla Svärd 128.57 10:10:55 73.18 77.29 83.54 87.16 89.19 91.05 94.03 97.03 101.42 105.25 109.48 116.39 121.35 124.33 126.38 127.28 128.32 128.57
  IF Thor (60.02)   5.18 4.11 6.25 3.22 2.03 1.46 2.58 3.00 4.39 3.43 4.23 6.51 4.56 2.58 2.05 0.50 1.04 0.25
   
2 Erica Johansson 138.24 10:12:55 75.36 79.21 86.15 90.13 92.29 94.27 98.15 101.35 106.32 110.15 115.31 121.54 127.49 132.53 135.18 136.36 137.56 138.24
  Östersunds OK (67.29)   7.36 3.45 6.54 3.58 2.16 1.58 3.48 3.20 4.57 3.43 5.16 6.23 5.55 5.04 2.25 1.18 1.20 0.28
   
3 Cecilia Thomasson 144.27 10:16:35 79.52 84.06 91.59 96.41 99.06 101.09 105.06 108.33 113.35 117.04 122.10 129.21 135.07 139.08 141.42 142.52 144.02 144.27
  Ulricehamns OK (69.52)   11.52 4.14 7.53 4.42 2.25 2.03 3.57 3.27 5.02 3.29 5.06 7.11 5.46 4.01 2.34 1.10 1.10 0.25
   
4 Maria Nordström 152.00 10:21:05 84.46 90.29 98.46 103.51 106.12 109.36 114.00 117.59 124.06 127.52 132.32 139.00 143.54 147.06 149.12 150.30 151.36 152.00
  IFK Moras OK (72.55)   16.46 5.43 8.17 5.05 2.21 3.24 4.24 3.59 6.07 3.46 4.40 6.28 4.54 3.12 2.06 1.18 1.06 0.24
   
5 Josefin Bengtsson 152.10 10:25:15 89.04 94.04 101.44 105.46 108.24 110.10 113.57 117.36 124.02 127.35 132.34 138.37 143.40 146.47 148.42 150.50 151.48 152.10
  Långhundra IF (68.55)   21.04 5.00 7.40 4.02 2.38 1.46 3.47 3.39 6.26 3.33 4.59 6.03 5.03 3.07 1.55 2.08 0.58 0.22
   
6 Camilla Sjöberg 155.48 10:27:25 90.34 94.52 102.19 106.30 108.45 110.47 114.38 118.31 123.37 127.38 133.22 139.55 145.34 149.20 152.42 153.55 155.21 155.48
  IFK Umeå (70.23)   22.34 4.18 7.27 4.11 2.15 2.02 3.51 3.53 5.06 4.01 5.44 6.33 5.39 3.46 3.22 1.13 1.26 0.27
   
7 Anna Westerlund 156.25 10:26:57 90.16 94.38 102.23 106.33 108.50 110.50 114.41 118.30 123.41 127.44 133.28 140.09 146.03 150.34 153.12 154.35 155.59 156.25
  OK Storsjön (71.28)   22.16 4.22 7.45 4.10 2.17 2.00 3.51 3.49 5.11 4.03 5.44 6.41 5.54 4.31 2.38 1.23 1.24 0.26
   
8 Moa Johanson 164.43 10:30:06 93.54 99.04 108.11 113.03 115.27 117.31 121.20 124.42 130.41 134.31 140.29 148.14 154.54 159.40 161.57 163.07 164.22 164.43
  OK Skogsstjärnan (76.37)   25.54 5.10 9.07 4.52 2.24 2.04 3.49 3.22 5.59 3.50 5.58 7.45 6.40 4.46 2.17 1.10 1.15 0.21
   
9 Anna-Karin Bondesson 165.33 10:28:49 92.27 96.31 104.50 109.36 112.12 114.09 118.27 121.49 127.28 132.43 138.29 145.25 152.25 159.13 161.59 163.29 165.01 165.33
  Frosta OK (78.44)   24.27 4.04 8.19 4.46 2.36 1.57 4.18 3.22 5.39 5.15 5.46 6.56 7.00 6.48 2.46 1.30 1.32 0.32
   
10 Anna Hammarberg 167.33 10:27:10 91.32 96.21 106.02 111.19 114.03 116.23 120.36 125.12 131.15 135.21 141.57 149.07 157.01 161.34 164.23 165.33 167.02 167.33
  Sundsvalls OK (82.23)   23.32 4.49 9.41 5.17 2.44 2.20 4.13 4.36 6.03 4.06 6.36 7.10 7.54 4.33 2.49 1.10 1.29 0.31
   
11 Sara Svensson 175.47 10:25:34 89.49 95.17 105.44 111.31 114.35 116.59 121.35 126.05 133.10 138.33 145.32 154.16 162.00 168.01 171.25 173.05 175.08 175.47
  Göteborg/Majorna OK (92.13)   21.49 5.28 10.27 5.47 3.04 2.24 4.36 4.30 7.05 5.23 6.59 8.44 7.44 6.01 3.24 1.40 2.03 0.39
   
12 Monika Lund 178.37 10:31:10 95.20 100.40 109.19 120.19 123.02 126.12 131.46 136.25 141.50 146.09 153.20 160.55 166.47 172.04 174.53 176.37 178.06 178.37
  Litsbygdens SK (89.27)   27.20 5.20 8.39 11.00 2.43 3.10 5.34 4.39 5.25 4.19 7.11 7.35 5.52 5.17 2.49 1.44 1.29 0.31
   
13 Ida Willén 187.21 10:40:55 109.00 114.22 123.37 129.01 131.54 134.04 138.26 142.27 149.13 153.30 160.22 167.59 175.28 181.32 184.09 185.25 186.51 187.21
  Östersunds OK (84.07)   36.41 5.22 9.15 5.24 2.53 2.10 4.22 4.01 6.46 4.17 6.52 7.37 7.29 6.04 2.37 1.16 1.26 0.30
   
14 Sieglinde Kundisch 193.46 10:45:55 127.12 131.17 139.09 143.12 145.31 147.28 151.09 156.20 161.20 165.03 171.13 177.33 183.26 187.54 190.35 192.05 193.21 193.46
  Lunds OK (72.01)   41.22 4.05 7.52 4.03 2.19 1.57 3.41 5.11 5.00 3.43 6.10 6.20 5.53 4.28 2.41 1.30 1.16 0.25
   
15 Maria Lagerstrand 197.52 10:41:55 113.32 118.55 128.15 133.22 133.22 138.30 143.04 147.30 153.44 158.26 167.54 176.53 185.44 191.13 194.10 195.44 197.19 197.52
  Attunda OK (90.12)   37.47 5.23 9.20 5.07   5.08 4.34 4.26 6.14 4.42 9.28 8.59 8.51 5.29 2.57 1.34 1.35 0.33
   
16 Pernilla Blom 207.42 10:42:55 116.17 122.00 133.56 139.14 142.19 144.48 149.43 154.14 161.51 166.53 175.10 186.49 194.32 200.54 204.05 205.35 207.13 207.42
  Rehns BK (98.45)   40.15 5.43 11.56 5.18 3.05 2.29 4.55 4.31 7.37 5.02 8.17 11.39 7.43 6.22 3.11 1.30 1.38 0.29
   
17 Jannie Hagård 209.01 10:46:55 130.46 135.51 145.21 150.26 153.05 155.21 160.09 164.27 170.08 174.30 180.11 187.34 195.02 201.24 205.23 207.15 208.37 209.01
  Rävetofta OK (84.27)   43.07 5.05 9.30 5.05 2.39 2.16 4.48 4.18 5.41 4.22 5.41 7.23 7.28 6.22 3.59 1.52 1.22 0.24
   
18 Charlotte Ihrfors 219.27 10:43:55 119.27 125.33 136.50 142.17 145.27 148.07 153.38 158.10 165.46 171.36 179.41 190.10 199.11 211.39 215.24 217.13 218.55 219.27
  OK Linné (107.16)   41.11 6.06 11.17 5.27 3.10 2.40 5.31 4.32 7.36 5.50 8.05 10.29 9.01 12.28 3.45 1.49 1.42 0.32
   
19 Ylva Sunesson 223.32 10:44:55 120.22 127.11 137.28 143.09 146.34 149.19 155.47 162.33 169.47 176.29 185.26 196.14 207.02 213.04 217.49 220.40 222.51 223.32
  OK Alehof (110.45)   42.30 6.49 10.17 5.41 3.25 2.45 6.28 6.46 7.14 6.42 8.57 10.48 10.48 6.02 4.45 2.51 2.11 0.41
       
EjG Jenny Aasa 116.55 10:48:55 5.51 27.01 37.00 42.11 44.52 47.03 51.29 56.33 61.58 66.23 81.11 90.37 97.24 105.02 109.41 114.48 116.30 116.55
  Tullinge SK (116.55)   44.46 21.10 9.59 5.11 2.41 2.11 4.26 5.04 5.25 4.25 14.48 9.26 6.47 7.38 4.39 5.07 1.42 0.25
   
   
EjG Lena Nordlund 0.00   0.00  
  Leksands OK   0.00  
   
EjG Hanna Sunnerheim Sjöberg 85.27 10:47:55 7.24 7.24 7.24 7.24 7.24 7.24 7.24 32.44 40.28 46.36 55.52 65.45 73.06 78.52 78.52 78.52 78.52 78.52
  OK Linné (85.27)   45.19   25.20 7.44 6.08 9.16 9.53 7.21 5.46  
   
                                           
 
D35      Bana 10      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-128 3-131 4-134 5-136 6-137 7-138 8-152 9-155 10-157 11-161 12-163 13-165 14-168 15-172 16-110 M-100  
   
1 Malin Sjöblom 136.27 10:28:59 79.51 84.39 88.38 97.34 98.51 101.27 102.54 110.15 114.40 118.59 125.02 126.34 129.01 131.57 134.31 136.00 136.27  
  Östersunds OK (62.28)   14.51 4.48 3.59 8.56 1.17 2.36 1.27 7.21 4.25 4.19 6.03 1.32 2.27 2.56 2.34 1.29 0.27  
   
2 Sofia Lekselius 142.26 10:20:43 71.44 87.42 91.19 100.42 101.57 104.46 105.39 111.55 115.44 121.01 127.28 129.44 131.52 137.00 140.08 141.54 142.26  
  Östersunds OK (76.43)   6.44 15.58 3.37 9.23 1.15 2.49 0.53 6.16 3.49 5.17 6.27 2.16 2.08 5.08 3.08 1.46 0.32  
   
3 Åsa Jansson 159.02 10:39:22 91.10 96.09 101.08 111.55 113.29 116.56 118.37 126.56 132.22 137.38 144.53 146.54 149.46 153.34 156.44 158.28 159.02  
  OK Roslagen (74.40)   26.10 4.59 4.59 10.47 1.34 3.27 1.41 8.19 5.26 5.16 7.15 2.01 2.52 3.48 3.10 1.44 0.34  
   
4 Helena Widegren 164.08 10:42:41 94.35 99.32 104.21 116.18 117.44 120.31 121.46 130.47 136.06 141.34 148.26 150.26 153.03 157.45 161.33 163.33 164.08  
  IF Thor (76.27)   29.35 4.57 4.49 11.57 1.26 2.47 1.15 9.01 5.19 5.28 6.52 2.00 2.37 4.42 3.48 2.00 0.35  
   
5 Malin Petersson 213.52 10:50:43 134.03 139.14 145.30 160.36 162.00 165.21 166.41 175.48 182.58 188.06 195.40 200.20 203.14 207.11 211.09 213.16 213.52  
  OK Denseln (87.35)   38.29 5.11 6.16 15.06 1.24 3.21 1.20 9.07 7.10 5.08 7.34 4.40 2.54 3.57 3.58 2.07 0.36  
   
                                           
 
D40      Bana 10      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-128 3-131 4-134 5-136 6-137 7-138 8-152 9-155 10-157 11-161 12-163 13-165 14-168 15-172 16-110 M-100  
   
1 Inger Dahlgren 141.47 10:11:07 83.23 87.57 92.11 100.17 101.35 104.16 105.20 112.58 117.26 121.34 128.02 130.01 132.45 136.33 139.52 141.19 141.47  
  Östersunds OK (63.40)   5.23 4.34 4.14 8.06 1.18 2.41 1.04 7.38 4.28 4.08 6.28 1.59 2.44 3.48 3.19 1.27 0.28  
   
2 Gudrun Wegeland 152.54 10:15:27 89.12 94.11 98.39 107.41 108.57 111.35 114.17 122.07 126.42 131.19 137.38 139.50 142.24 147.33 150.55 152.22 152.54  
  OK Nolaskogsarna (70.27)   11.12 4.59 4.28 9.02 1.16 2.38 2.42 7.50 4.35 4.37 6.19 2.12 2.34 5.09 3.22 1.27 0.32  
   
3 Elisabeth Isaksson Norman 163.57 10:25:09 99.07 104.02 108.18 118.34 120.00 123.45 125.05 134.04 138.16 143.21 150.40 152.21 155.19 159.12 162.01 163.30 163.57  
  VK Uvarna (71.48)   21.07 4.55 4.16 10.16 1.26 3.45 1.20 8.59 4.12 5.05 7.19 1.41 2.58 3.53 2.49 1.29 0.27  
   
4 Ulrica Swärd-Bütikofer 170.59 10:34:20 107.31 112.17 116.35 126.13 127.27 129.57 131.16 139.04 143.18 149.23 155.52 157.57 160.38 165.00 168.56 170.28 170.59  
  Forsa OK (69.39)   29.31 4.46 4.18 9.38 1.14 2.30 1.19 7.48 4.14 6.05 6.29 2.05 2.41 4.22 3.56 1.32 0.31  
   
5 Maria Richter 205.48 10:41:07 117.20 121.55 127.53 138.45 141.18 145.37 147.39 157.51 166.20 174.41 184.12 187.38 191.49 197.51 202.48 205.10 205.48  
  Östersunds OK (95.48)   37.27 4.35 5.58 10.52 2.33 4.19 2.02 10.12 8.29 8.21 9.31 3.26 4.11 6.02 4.57 2.22 0.38  
   
6 Ulrika Willén 238.59 10:42:07 130.28 137.01 145.13 158.43 160.51 165.46 167.27 177.07 191.48 199.01 207.42 217.11 222.35 231.33 236.21 238.24 238.59  
  Östersunds OK (116.14)   38.50 6.33 8.12 13.30 2.08 4.55 1.41 9.40 14.41 7.13 8.41 9.29 5.24 8.58 4.48 2.03 0.35  
   
7 Marianne Åsåker 264.12 10:44:07 147.25 155.50 165.54 180.41 183.02 188.09 190.17 206.29 215.47 224.30 235.37 239.28 244.29 254.23 260.45 263.32 264.12  
  Hudiksvalls OK (126.08)   42.28 8.25 10.04 14.47 2.21 5.07 2.08 16.12 9.18 8.43 11.07 3.51 5.01 9.54 6.22 2.47 0.40  
   
  Kristina Nilsson EjStart   102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28 102.28  
  VK Uvarna   0.00    
   
                                           
 
D45      Bana 11      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-125 2-131 3-133 4-134 5-135 6-151 7-152 8-154 9-155 10-157 11-164 12-165 13-170 14-172 15-110 M-100  
   
1 Katarina Bengtsson 143.15 10:21:14 84.29 91.13 95.19 101.53 102.35 108.54 110.25 114.49 117.26 122.42 131.25 134.58 139.16 141.23 142.46 143.15  
  Långhundra IF (67.01)   8.29 6.44 4.06 6.34 0.42 6.19 1.31 4.24 2.37 5.16 8.43 3.33 4.18 2.07 1.23 0.29  
   
2 Karin Bysell 143.39 10:25:53 88.10 93.22 96.30 102.10 102.48 108.57 110.22 114.46 117.32 122.44 130.59 134.42 139.19 141.43 143.11 143.39  
  Brunflo IF (62.46)   12.10 5.12 3.08 5.40 0.38 6.09 1.25 4.24 2.46 5.12 8.15 3.43 4.37 2.24 1.28 0.28  
   
3 Christina Perneby 154.37 10:25:27 88.00 93.44 97.01 103.18 104.25 108.29 110.16 115.05 117.52 123.59 136.02 140.55 146.26 152.06 154.03 154.37  
  IFK Lidingös SOK (74.10)   12.00 5.44 3.17 6.17 1.07 4.04 1.47 4.49 2.47 6.07 12.03 4.53 5.31 5.40 1.57 0.34  
   
4 Pernilla Hannus 211.00 10:46:48 111.48 131.27 135.31 144.27 145.18 154.46 156.15 162.21 165.31 173.42 188.23 197.07 205.04 207.57 210.16 211.00  
  VK Uvarna (109.12)   35.48 19.39 4.04 8.56 0.51 9.28 1.29 6.06 3.10 8.11 14.41 8.44 7.57 2.53 2.19 0.44  
   
EjG Agneta Samuelsson 203.20 10:46:10 111.14 131.10 135.17 143.25 144.30 151.51 153.48 160.00 163.29 163.29 163.29 163.29 163.29 163.29 163.29 163.29  
  Fältjägarnas IF (102.10)   35.14 19.56 4.07 8.08 1.05 7.21 1.57 6.12 3.29    
   
  Tina Hagård EjStart   0.00    
  Rävetofta OK   0.00    
   
                                           
 
D50      Bana 12      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-131 2-133 3-151 4-152 5-155 6-156 7-157 8-164 9-165 10-170 11-171 12-110 M-100  
   
1 Britt-Marie Johanson 118.15 10:33:18 78.16 81.33 87.17 88.54 93.32 96.34 98.02 108.00 111.05 115.10 116.33 117.52 118.15  
  OK Skogsstjärnan (48.57)   20.16 3.17 5.44 1.37 4.38 3.02 1.28 9.58 3.05 4.05 1.23 1.19 0.23  
   
2 Tina Peterson 118.21 10:27:26 73.01 76.46 84.32 86.11 91.25 94.51 96.41 105.50 109.45 115.03 116.38 117.56 118.21  
  IFK Umeå (54.55)   15.01 3.45 7.46 1.39 5.14 3.26 1.50 9.09 3.55 5.18 1.35 1.18 0.25  
   
3 Katarina Sjöholm 135.32 10:34:49 82.15 86.11 94.14 96.26 103.32 107.39 109.38 119.28 123.59 130.45 132.55 134.59 135.32  
  Mullsjö SOK (64.43)   24.15 3.56 8.03 2.12 7.06 4.07 1.59 9.50 4.31 6.46 2.10 2.04 0.33  
   
4 Marianne Åhlström 149.42 10:40:44 88.27 93.00 102.18 104.35 114.55 119.20 121.41 133.38 138.13 144.17 146.28 149.00 149.42  
  OK Storsjön (72.58)   30.27 4.33 9.18 2.17 10.20 4.25 2.21 11.57 4.35 6.04 2.11 2.32 0.42  
   
5 Ingrid Munktelius Öhlén 159.24 10:52:44 99.34 105.28 113.44 116.01 122.32 126.39 128.22 144.18 149.31 154.53 156.45 158.57 159.24  
  Surahammars SOK (70.40)   41.34 5.54 8.16 2.17 6.31 4.07 1.43 15.56 5.13 5.22 1.52 2.12 0.27  
   
6 Marianne Thorsson 163.31 10:53:51 104.31 109.17 117.42 120.07 126.42 131.15 134.01 148.00 153.06 158.36 160.27 162.50 163.31  
  IK Trenne Ullared (70.01)   42.52 4.46 8.25 2.25 6.35 4.33 2.46 13.59 5.06 5.30 1.51 2.23 0.41  
   
7 Kajsa Hedin 166.00 10:52:51 114.29 118.34 126.05 128.03 135.41 139.48 141.58 151.13 155.35 161.46 163.41 165.29 166.00  
  Umeå OK (75.02)   54.22 4.05 7.31 1.58 7.38 4.07 2.10 9.15 4.22 6.11 1.55 1.48 0.31  
   
8 My Engström 166.04 10:54:51 107.57 111.59 120.29 122.32 129.16 133.13 134.59 151.05 155.54 161.22 163.31 165.34 166.04  
  Lerums SOK (68.34)   43.18 4.02 8.30 2.03 6.44 3.57 1.46 16.06 4.49 5.28 2.09 2.03 0.30  
   
9 Agneta Sandström 178.51 10:55:51 116.53 121.24 130.00 131.56 138.53 144.05 146.42 163.10 168.47 174.36 176.16 178.19 178.51  
  Frösö IF (73.07)   45.00 4.31 8.36 1.56 6.57 5.12 2.37 16.28 5.37 5.49 1.40 2.03 0.32  
   
  Agneta Fries EjStart   58.00 58.00 58.00 58.00 58.00 58.00 58.00 58.00 58.00 58.00 58.00 58.00 58.00  
  Umeå OK   0.00    
   
                                           
 
D55      Bana 12      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-131 2-133 3-151 4-152 5-155 6-156 7-157 8-164 9-165 10-170 11-171 12-110 M-100  
   
1 Inger Mattsson 122.26 10:31:37 72.54 76.46 85.31 87.13 93.10 96.44 98.34 108.19 112.09 117.50 119.45 121.54 122.26  
  Västerbergslagens OL (58.49)   9.54 3.52 8.45 1.42 5.57 3.34 1.50 9.45 3.50 5.41 1.55 2.09 0.32  
   
2 Gerd Uppsäll-Larsson 159.53 10:51:45 108.04 111.49 120.00 121.50 128.18 131.59 134.45 144.52 149.21 155.49 157.31 159.20 159.53  
  Hagaby GOIF (76.08)   45.04 3.45 8.11 1.50 6.28 3.41 2.46 10.07 4.29 6.28 1.42 1.49 0.33  
   
3 Eva Andreasson 167.26 11:01:18 104.38 109.28 120.10 122.20 129.39 134.10 136.39 150.32 155.34 162.39 164.49 166.56 167.26  
  Borås GIF (74.08)   41.38 4.50 10.42 2.10 7.19 4.31 2.29 13.53 5.02 7.05 2.10 2.07 0.30  
   
4 Maj-Louise Englund 167.34 10:56:58 100.44 105.34 114.28 116.35 124.24 129.25 132.06 144.56 150.44 158.53 165.08 167.00 167.34  
  Sundsvalls OK (78.36)   37.44 4.50 8.54 2.07 7.49 5.01 2.41 12.50 5.48 8.09 6.15 1.52 0.34  
   
5 Eva Kilander 173.23 11:02:37 113.06 117.56 126.46 128.39 135.02 139.58 142.08 157.01 161.20 168.45 170.50 172.49 173.23  
  Östersunds OK (72.31)   43.51 4.50 8.50 1.53 6.23 4.56 2.10 14.53 4.19 7.25 2.05 1.59 0.34  
   
6 Helene Wikner 184.20 11:01:37 111.17 116.11 126.41 128.43 136.20 141.28 143.49 163.15 170.10 178.04 180.56 183.37 184.20  
  OK Storsjön (87.16)   44.50 4.54 10.30 2.02 7.37 5.08 2.21 19.26 6.55 7.54 2.52 2.41 0.43  
   
                                           
 
D60      Bana 12      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-131 2-133 3-151 4-152 5-155 6-156 7-157 8-164 9-165 10-170 11-171 12-110 M-100  
   
1 Christina Westman 147.27 10:04:40 83.53 88.26 96.24 98.14 110.12 113.55 115.50 127.55 131.20 143.54 145.05 146.49 147.27  
  Hudiksvalls OK (73.47)   10.53 4.33 7.58 1.50 11.58 3.43 1.55 12.05 3.25 12.34 1.11 1.44 0.38  
   
2 Stina Elfving 148.55 10:11:51 91.56 97.10 105.57 108.04 114.52 119.26 121.59 132.31 137.57 144.07 145.46 148.16 148.55  
  Byåsen IL (68.04)   18.56 5.14 8.47 2.07 6.48 4.34 2.33 10.32 5.26 6.10 1.39 2.30 0.39  
   
3 Britt Marie Johansson 173.27 10:16:53 96.23 100.57 109.38 111.42 138.33 143.03 145.12 156.27 160.47 168.25 170.18 172.51 173.27  
  Stöcksjö IS (87.34)   23.23 4.34 8.41 2.04 26.51 4.30 2.09 11.15 4.20 7.38 1.53 2.33 0.36  
   
4 Karin Walltin 182.37 10:26:54 107.28 111.53 124.25 126.50 134.16 141.02 143.16 158.38 166.52 174.07 179.30 181.57 182.37  
  Östersunds OK (86.43)   34.28 4.25 12.32 2.25 7.26 6.46 2.14 15.22 8.14 7.15 5.23 2.27 0.40  
   
5 Inger Borg 258.20 10:34:40 160.34 167.19 177.29 180.32 190.30 199.08 202.59 217.12 225.04 245.18 254.43 257.36 258.20  
  Gävle OK (120.54)   53.48 6.45 10.10 3.03 9.58 8.38 3.51 14.13 7.52 20.14 9.25 2.53 0.44  
   
EjG Kerstin Sunnerheim 100.27 10:35:40 15.36 23.01 37.13 40.11 52.24 59.57 63.20 79.51 86.20 95.09 97.15 99.40 100.27  
  Selånger SOK (100.27)   47.16 7.25 14.12 2.58 12.13 7.33 3.23 16.31 6.29 8.49 2.06 2.25 0.47  
   
  Anette Bergkvist EjStart   163.44 163.44 163.44 163.44 163.44 163.44 163.44 163.44 163.44 163.44 163.44 245.27 246.10  
  Härnösands OK   90.44   81.43 0.43  
   
                                           
 
D65      Bana 13      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-122 2-125 3-130 4-132 5-153 6-158 7-161 8-162 9-165 10-168 11-171 12-110 M-100  
   
1 Ann-Mari Fehrnström 139.10 10:05:27 77.16 82.05 87.26 92.04 98.47 108.13 117.27 119.50 124.34 131.21 135.31 138.22 139.10  
  Enebybergs IF (66.43)   5.16 4.49 5.21 4.38 6.43 9.26 9.14 2.23 4.44 6.47 4.10 2.51 0.48  
   
2 Barbro Cedérus 155.21 10:07:58 79.28 85.03 93.43 98.28 104.28 121.36 129.17 132.57 138.46 148.29 152.08 154.40 155.21  
  Snättringe SK (80.23)   7.28 5.35 8.40 4.45 6.00 17.08 7.41 3.40 5.49 9.43 3.39 2.32 0.41  
   
3 Eivor Lindgren 208.37 10:23:12 94.22 98.47 111.55 127.26 133.29 156.12 166.38 184.15 189.44 195.15 205.53 207.59 208.37  
  Brunflo IF (118.25)   22.22 4.25 13.08 15.31 6.03 22.43 10.26 17.37 5.29 5.31 10.38 2.06 0.38  
   
                                           
 
D70      Bana 13      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-122 2-125 3-130 4-132 5-153 6-158 7-161 8-162 9-165 10-168 11-171 12-110 M-100  
   
1 Gun Krohn 198.28 10:11:32 127.30 132.56 137.45 142.25 148.07 164.47 172.56 175.32 181.57 191.42 195.19 197.43 198.28  
  Hudiksvalls OK (76.56)   6.30 5.26 4.49 4.40 5.42 16.40 8.09 2.36 6.25 9.45 3.37 2.24 0.45  
   
2 Helga Gudding-Östman 256.13 10:18:04 134.13 142.18 155.30 171.28 181.36 211.34 220.46 223.35 228.40 236.40 249.58 254.32 256.13  
  OK Vildhussen (128.09)   13.13 8.05 13.12 15.58 10.08 29.58 9.12 2.49 5.05 8.00 13.18 4.34 1.41  
   
  Vera Blom EjStart   121.00 121.00 121.00 121.00 121.00 121.00 121.00 121.00 121.00 121.00 121.00 121.00 121.00  
  Hudiksvalls OK   0.00    
   
                                           
 
H10      Bana 1      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-41 2-43 3-45 4-47 5-48 6-49 7-50 8-51 9-55 10-110 M-100  
   
1 Tore Markhus 87.16 10:01:00 63.24 65.37 67.25 70.40 73.20 76.01 81.03 82.48 85.25 86.44 87.16  
  Inderøy IL (24.40)   0.48 2.13 1.48 3.15 2.40 2.41 5.02 1.45 2.37 1.19 0.32  
   
EjG Oskar Bütikofer 27.45 10:03:00 3.51 6.38 8.38 12.54 16.21 18.46 22.10 24.12 26.35 27.13 27.45  
  Ljusdals OK (27.45)   3.51 2.47 2.00 4.16 3.27 2.25 3.24 2.02 2.23 0.38 0.32  
   
                                           
 
H12      Bana 2      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-40 2-44 3-43 4-49 5-48 6-47 7-46 8-50 9-52 10-53 11-54 12-110 M-100  
   
1 Petter Markhus 74.03 10:01:00 51.17 53.30 55.41 57.39 59.18 61.15 63.52 67.30 71.21 71.50 72.59 73.33 74.03  
  Inderøy IL (23.18)   0.32 2.13 2.11 1.58 1.39 1.57 2.37 3.38 3.51 0.29 1.09 0.34 0.30  
   
2 Viking Freij 80.59 10:03:00 58.27 60.43 62.46 64.32 66.00 67.40 70.00 73.51 78.02 78.40 79.57 80.29 80.59  
  Snättringe SK (23.02)   0.30 2.16 2.03 1.46 1.28 1.40 2.20 3.51 4.11 0.38 1.17 0.32 0.30  
   
                                           
 
H14      Bana 4      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-130 3-132 4-152 5-156 6-159 7-164 8-165 9-168 10-171 11-110 M-100  
   
1 Mattias Perneby 102.32 10:06:04 63.28 67.04 70.13 75.49 82.47 86.09 91.42 94.52 98.24 100.37 102.08 102.32  
  IFK Lidingös SOK (45.28)   6.28 3.36 3.09 5.36 6.58 3.22 5.33 3.10 3.32 2.13 1.31 0.24  
   
EjG Anton Strandberg 127.44 10:11:44 68.00 71.51 81.32 86.22 86.22 86.22 86.22 117.03 117.03 117.03 127.17 127.44  
  Skogslöparna (65.00)   11.00 3.51 9.41 4.50   30.41   10.14 0.27  
   
                                           
 
H16      Bana 6      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-128 3-131 4-134 5-136 6-137 7-138 8-152 9-155 10-157 11-161 12-165 13-169 14-172 15-110 M-100  
   
1 Vilhelm Kilander 144.10 10:08:43 88.28 92.37 96.10 103.41 104.50 107.13 108.26 114.19 119.33 123.12 128.05 133.05 138.30 142.29 143.46 144.10  
  Östersunds OK (60.27)   5.28 4.09 3.33 7.31 1.09 2.23 1.13 5.53 5.14 3.39 4.53 5.00 5.25 3.59 1.17 0.24  
   
2 Marcus Niemi 146.49 10:08:12 200.57 206.01 210.42 217.51 218.59 221.49 222.52 228.19 236.17 239.48 245.03 248.17 251.40 255.18 256.32 256.48  
  Skogslöparna (63.37)   117.57 5.04 4.41 7.09 1.08 2.50 1.03 5.27 7.58 3.31 5.15 3.14 3.23 3.38 1.14 0.16  
   
3 Arvid Strandberg 152.38 10:09:31 89.48 94.32 99.35 107.48 108.46 110.53 111.48 118.16 126.07 130.42 136.30 140.59 146.31 150.32 152.10 152.38  
  Skogslöparna (68.07)   6.48 4.44 5.03 8.13 0.58 2.07 0.55 6.28 7.51 4.35 5.48 4.29 5.32 4.01 1.38 0.28  
   
4 Rasmus Willén 197.06 10:30:29 112.48 117.55 124.54 136.03 137.53 142.19 144.56 154.27 162.07 167.43 177.17 183.23 189.44 194.26 196.32 197.06  
  Östersunds OK (91.37)   29.48 5.07 6.59 11.09 1.50 4.26 2.37 9.31 7.40 5.36 9.34 6.06 6.21 4.42 2.06 0.34  
   
5 Erik Öman 262.46 10:38:12 165.05 170.00 175.26 184.58 187.37 191.07 192.41 201.17 219.24 224.26 235.22 242.18 255.26 260.56 262.19 262.46  
  Skogslöparna (105.36)   38.07 4.55 5.26 9.32 2.39 3.30 1.34 8.36 18.07 5.02 10.56 6.56 13.08 5.30 1.23 0.27  
   
EjG Ante Wernersson 156.26 10:17:17 97.24 101.33 106.01 114.25 115.29 118.35 120.11 127.26 132.52 136.58 142.30 146.15 146.15 154.33 155.58 156.26  
  Östersunds OK (64.09)   14.24 4.09 4.28 8.24 1.04 3.06 1.36 7.15 5.26 4.06 5.32 3.45   8.18 1.25 0.28  
   
  Gustav Svahn EjStart   0.00    
  Forsa OK   0.00    
   
                                           
 
H20      Bana 7      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-129 3-134 4-141 5-142 6-144 7-145 8-149 9-152 10-157 11-160 12-166 13-168 14-172 15-110 M-100  
   
1 Jonas Sundell 173.26 10:15:05 87.07 92.17 104.57 110.52 113.01 115.49 117.15 125.57 138.43 148.25 155.38 162.14 168.44 171.37 173.05 173.26  
  Umeå OK (91.21)   11.07 5.10 12.40 5.55 2.09 2.48 1.26 8.42 12.46 9.42 7.13 6.36 6.30 2.53 1.28 0.21  
   
2 Linus Lindberg 174.39 10:09:09 80.41 86.14 97.10 102.02 104.12 112.04 113.15 121.03 133.06 151.48 158.47 165.42 169.31 172.55 174.11 174.39  
  Skogslöparna (99.30)   5.41 5.33 10.56 4.52 2.10 7.52 1.11 7.48 12.03 18.42 6.59 6.55 3.49 3.24 1.16 0.28  
   
3 Mattias Hallmans 183.59 10:23:12 95.03 100.47 112.59 117.48 120.03 122.50 124.16 133.22 145.50 154.23 168.18 174.57 180.09 182.26 183.40 183.59  
  Frösö IF (94.47)   20.03 5.44 12.12 4.49 2.15 2.47 1.26 9.06 12.28 8.33 13.55 6.39 5.12 2.17 1.14 0.19  
   
                                           
 
H21      Bana 8      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-126 2-129 3-134 4-148 5-147 6-146 7-145 8-149 9-152 10-157 11-160 12-166 13-168 14-172 15-110 M-100  
   
1 Johan Nordlund 134.56 10:00:48 72.12 75.02 82.50 91.03 94.29 97.53 99.41 105.54 114.30 119.58 125.00 129.07 132.01 133.39 134.37 134.56  
  Leksands OK (68.08)   6.12 2.50 7.48 8.13 3.26 3.24 1.48 6.13 8.36 5.28 5.02 4.07 2.54 1.38 0.58 0.19  
   
2 Tom Quayle 152.15 10:13:55 85.51 88.52 97.16 105.10 108.40 112.12 113.57 120.38 129.52 135.51 140.41 145.05 148.32 150.42 151.52 152.15  
  Sundsvalls OK (72.20)   19.51 3.01 8.24 7.54 3.30 3.32 1.45 6.41 9.14 5.59 4.50 4.24 3.27 2.10 1.10 0.23  
   
3 Anders Frisk 156.37 10:16:39 88.05 91.07 99.37 108.47 112.07 115.43 117.31 125.03 134.10 139.56 145.32 150.04 153.09 155.20 156.13 156.37  
  Attunda OK (73.58)   22.05 3.02 8.30 9.10 3.20 3.36 1.48 7.32 9.07 5.46 5.36 4.32 3.05 2.11 0.53 0.24  
   
4 Andreas Olofsson 156.55 10:11:41 83.50 87.28 97.26 105.07 108.48 112.41 114.15 120.51 130.48 137.24 143.12 148.38 152.48 155.15 156.20 156.55  
  Tullinge SK (79.14)   17.50 3.38 9.58 7.41 3.41 3.53 1.34 6.36 9.57 6.36 5.48 5.26 4.10 2.27 1.05 0.35  
   
5 Erik Magnusson 158.31 10:11:56 84.08 87.40 96.51 106.04 109.58 114.28 116.26 123.04 133.59 140.25 146.52 151.22 154.45 156.54 158.05 158.31  
  OK Nolaskogsarna (80.35)   18.08 3.32 9.11 9.13 3.54 4.30 1.58 6.38 10.55 6.26 6.27 4.30 3.23 2.09 1.11 0.26  
   
6 Anton Sjöholm 161.27 10:21:00 92.42 95.52 104.11 112.08 115.31 118.38 121.35 128.18 137.01 143.40 150.01 154.48 157.48 160.07 161.08 161.27  
  Mullsjö SOK (74.27)   26.42 3.10 8.19 7.57 3.23 3.07 2.57 6.43 8.43 6.39 6.21 4.47 3.00 2.19 1.01 0.19  
   
7 Anders Hansson 161.29 10:19:21 91.08 94.17 103.07 111.47 115.20 118.52 121.12 128.32 138.12 144.19 149.59 154.51 157.51 160.04 161.10 161.29  
  Skogslöparna (76.08)   25.08 3.09 8.50 8.40 3.33 3.32 2.20 7.20 9.40 6.07 5.40 4.52 3.00 2.13 1.06 0.19  
   
8 Per Magnusson 164.19 10:17:27 89.49 93.13 102.32 111.41 115.35 119.27 121.19 128.30 138.21 145.19 151.51 156.57 160.54 162.48 163.54 164.19  
  OK Nolaskogsarna (80.52)   23.49 3.24 9.19 9.09 3.54 3.52 1.52 7.11 9.51 6.58 6.32 5.06 3.57 1.54 1.06 0.25  
   
9 Mikael Hallmans 164.51 10:19:01 91.06 94.20 103.11 111.53 115.29 118.56 121.14 128.25 138.15 145.26 151.56 157.04 161.02 163.02 164.23 164.51  
  Frösö IF (79.50)   25.06 3.14 8.51 8.42 3.36 3.27 2.18 7.11 9.50 7.11 6.30 5.08 3.58 2.00 1.21 0.28  
   
10 Patrik Brorsson 165.14 10:20:17 92.20 95.28 104.04 112.09 115.35 119.04 121.10 128.06 137.39 143.42 148.37 158.14 161.38 163.44 164.51 165.14  
  Frösö IF (78.57)   26.20 3.08 8.36 8.05 3.26 3.29 2.06 6.56 9.33 6.03 4.55 9.37 3.24 2.06 1.07 0.23  
   
11 Peter Thelin 166.53 10:16:55 89.30 92.48 102.27 111.43 115.41 119.30 121.22 128.51 138.50 145.33 151.21 158.21 162.14 165.01 166.23 166.53  
  Bredaryds SOK (83.58)   23.30 3.18 9.39 9.16 3.58 3.49 1.52 7.29 9.59 6.43 5.48 7.00 3.53 2.47 1.22 0.30  
   
12 Mattias Karlsson 172.24 10:20:10 92.17 95.49 105.20 115.25 119.21 123.24 125.31 133.10 143.59 151.05 156.56 164.39 168.45 170.50 172.03 172.24  
  OK Alehof (86.14)   26.17 3.32 9.31 10.05 3.56 4.03 2.07 7.39 10.49 7.06 5.51 7.43 4.06 2.05 1.13 0.21  
   
13 Johan Halvarsson 176.12 10:27:46 99.51 103.25 113.23 122.30 126.27 130.36 132.33 140.01 150.09 156.50 162.46 168.00 172.30 174.29 175.44 176.12  
  OL Trollelg (82.26)   33.51 3.34 9.58 9.07 3.57 4.09 1.57 7.28 10.08 6.41 5.56 5.14 4.30 1.59 1.15 0.28  
   
14 Andreas Melin 176.47 10:28:13 100.15 103.41 113.33 122.30 126.32 130.42 132.36 139.41 149.52 157.32 162.28 167.08 170.49 175.02 176.17 176.47  
  Göteborg/Majorna OK (82.34)   34.15 3.26 9.52 8.57 4.02 4.10 1.54 7.05 10.11 7.40 4.56 4.40 3.41 4.13 1.15 0.30  
   
15 P-O Derebrant 182.00 10:24:14 97.25 101.36 112.23 122.22 126.21 130.38 132.47 141.30 152.45 160.55 167.29 173.08 177.38 180.07 181.32 182.00  
  SOK Aneby (91.46)   31.25 4.11 10.47 9.59 3.59 4.17 2.09 8.43 11.15 8.10 6.34 5.39 4.30 2.29 1.25 0.28  
   
16 Martin Ohlsson 183.58 10:26:43 99.31 103.20 114.12 123.54 128.34 132.57 135.09 144.11 155.33 162.44 168.48 174.50 179.56 182.21 183.37 183.58  
  OK Storsjön (91.15)   33.31 3.49 10.52 9.42 4.40 4.23 2.12 9.02 11.22 7.11 6.04 6.02 5.06 2.25 1.16 0.21  
   
17 Marcus Amrén 196.19 10:30:48 104.00 107.53 118.57 129.40 134.30 139.34 142.09 151.52 165.00 173.52 181.09 187.22 191.10 194.35 195.51 196.19  
  Östersunds OK (99.25)   37.54 3.53 11.04 10.43 4.50 5.04 2.35 9.43 13.08 8.52 7.17 6.13 3.48 3.25 1.16 0.28  
   
18 Simon Hannus 215.40 10:31:48 115.28 119.35 130.44 141.38 146.44 152.13 154.53 163.54 177.52 187.42 197.18 203.45 211.31 213.55 215.13 215.40  
  VK Uvarna (107.17)   38.53 4.07 11.09 10.54 5.06 5.29 2.40 9.01 13.58 9.50 9.36 6.27 7.46 2.24 1.18 0.27  
   
19 Magnus Oredsson 226.14 10:34:48 133.04 136.55 150.59 161.31 166.33 171.09 173.24 181.55 194.35 203.02 210.09 216.55 221.34 224.25 225.49 226.14  
  Östersunds OK (100.31)   42.09 3.51 14.04 10.32 5.02 4.36 2.15 8.31 12.40 8.27 7.07 6.46 4.39 2.51 1.24 0.25  
   
20 Jean-Marc Chabloz 232.07 10:32:48 121.10 124.06 133.13 152.40 157.40 161.33 163.46 171.44 182.52 203.19 211.44 221.17 226.41 230.18 231.43 232.07  
  Frösö IF (117.54)   39.45 2.56 9.07 19.27 5.00 3.53 2.13 7.58 11.08 20.27 8.25 9.33 5.24 3.37 1.25 0.24  
   
21 Keith Larson 279.31 10:36:48 164.56 169.06 182.31 199.56 206.18 211.09 213.54 226.09 240.20 250.52 260.32 267.23 274.46 277.39 279.03 279.31  
  Lunds OK (121.48)   44.01 4.10 13.25 17.25 6.22 4.51 2.45 12.15 14.11 10.32 9.40 6.51 7.23 2.53 1.24 0.28  
   
EjG Mats Karlström 245.35 10:33:48 118.27 134.51 148.28 166.17 172.16 177.13 179.46 192.16 206.39 216.42 226.05 232.58 240.27 243.21 244.57 245.35  
  Frösö IF (125.05)   31.45 16.24 13.37 17.49 5.59 4.57 2.33 12.30 14.23 10.03 9.23 6.53 7.29 2.54 1.36 0.38  
   
  Peter Loré EjStart   0.00    
  Sundsvalls OK   0.00    
   
  Stefan Ivarsson EjStart   91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53 91.53  
  Skogslöparna   0.00    
   
  Jesper Johnsson EjStart   66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00 66.00  
  Selånger SOK   0.00    
   
                                           
 
H35      Bana 9      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-131 3-134 4-141 5-140 6-139 7-138 8-132 9-152 10-154 11-157 12-160 13-166 14-168 15-170 16-172 17-110 M-100
   
1 Henrik Klasson 169.58 10:01:07 91.58 97.22 106.49 112.19 115.02 117.22 121.28 125.44 132.26 137.31 144.32 152.48 158.45 162.53 166.15 167.59 169.31 169.58
  OK Gisle (83.51)   5.58 5.24 9.27 5.30 2.43 2.20 4.06 4.16 6.42 5.05 7.01 8.16 5.57 4.08 3.22 1.44 1.32 0.27
   
2 Pål Jansson 233.22 10:31:07 138.58 144.21 155.28 161.46 165.06 171.19 176.07 182.30 190.09 194.18 201.58 212.36 219.43 225.44 229.39 231.42 232.59 233.22
  OK Roslagen (100.43)   36.26 5.23 11.07 6.18 3.20 6.13 4.48 6.23 7.39 4.09 7.40 10.38 7.07 6.01 3.55 2.03 1.17 0.23
   
  Johan Larson EjStart   0.00  
  OK Tisaren   0.00  
   
                                           
 
H40      Bana 9      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-131 3-134 4-141 5-140 6-139 7-138 8-132 9-152 10-154 11-157 12-160 13-166 14-168 15-170 16-172 17-110 M-100
   
1 Marcus Eriksson 119.43 10:09:57 64.16 67.47 74.26 78.09 80.13 82.04 85.22 88.48 92.38 95.37 100.10 106.02 110.44 114.07 115.54 117.59 119.16 119.43
  VK Uvarna (59.46)   5.16 3.31 6.39 3.43 2.04 1.51 3.18 3.26 3.50 2.59 4.33 5.52 4.42 3.23 1.47 2.05 1.17 0.27
   
2 Thomas Persson 121.05 10:10:48 65.05 69.17 75.32 79.06 81.03 82.53 85.59 89.13 93.34 97.13 101.42 108.44 113.22 116.22 118.28 119.23 120.36 121.05
  OK Denseln (60.17)   6.05 4.12 6.15 3.34 1.57 1.50 3.06 3.14 4.21 3.39 4.29 7.02 4.38 3.00 2.06 0.55 1.13 0.29
   
3 Jörgen Nylén 121.28 10:13:53 68.02 71.19 77.46 81.36 83.44 85.30 88.46 91.55 96.13 99.37 104.26 109.44 114.39 117.38 119.20 120.10 121.08 121.28
  OK Nolaskogsarna (57.35)   9.02 3.17 6.27 3.50 2.08 1.46 3.16 3.09 4.18 3.24 4.49 5.18 4.55 2.59 1.42 0.50 0.58 0.20
   
4 Håkan Stolt 121.37 10:13:17 67.32 71.06 77.52 81.32 83.39 85.24 88.53 91.51 96.19 99.34 104.21 109.41 114.34 117.34 119.12 120.13 121.14 121.37
  Sundsvalls OK (58.20)   8.32 3.34 6.46 3.40 2.07 1.45 3.29 2.58 4.28 3.15 4.47 5.20 4.53 3.00 1.38 1.01 1.01 0.23
   
5 Richard Lindström 130.14 10:16:13 70.00 74.32 81.51 85.53 88.06 90.08 94.55 99.26 104.07 107.22 111.51 116.56 121.59 125.14 127.29 128.29 129.44 130.14
  Njurunda OK (64.01)   11.00 4.32 7.19 4.02 2.13 2.02 4.47 4.31 4.41 3.15 4.29 5.05 5.03 3.15 2.15 1.00 1.15 0.30
   
6 Ulf Lindqvist 135.01 10:20:12 74.55 78.44 86.00 89.48 92.16 94.10 97.38 100.22 104.47 107.34 111.40 117.54 124.30 129.38 131.54 133.19 134.34 135.01
  Östersunds OK (64.49)   15.55 3.49 7.16 3.48 2.28 1.54 3.28 2.44 4.25 2.47 4.06 6.14 6.36 5.08 2.16 1.25 1.15 0.27
   
7 Urban Freij 144.32 10:18:11 72.22 76.05 83.24 88.03 90.17 92.03 97.56 100.51 105.31 108.34 116.46 123.12 129.03 132.41 141.44 142.53 144.05 144.32
  Snättringe SK (76.21)   13.22 3.43 7.19 4.39 2.14 1.46 5.53 2.55 4.40 3.03 8.12 6.26 5.51 3.38 9.03 1.09 1.12 0.27
   
8 Björn Olofsson 150.40 10:45:00 76.22 80.30 90.20 94.44 97.31 99.32 103.30 107.58 114.23 118.20 123.49 130.21 137.30 145.03 147.48 148.58 150.13 150.40
  OK Storsjön (79.56)   5.38 4.08 9.50 4.24 2.47 2.01 3.58 4.28 6.25 3.57 5.29 6.32 7.09 7.33 2.45 1.10 1.15 0.27
   
9 Urs Bütikofer 158.50 10:26:45 81.35 85.44 93.30 97.59 100.23 102.27 106.02 109.56 116.18 120.00 125.40 142.13 148.18 152.51 155.41 156.57 158.25 158.50
  Forsa OK (82.05)   22.35 4.09 7.46 4.29 2.24 2.04 3.35 3.54 6.22 3.42 5.40 16.33 6.05 4.33 2.50 1.16 1.28 0.25
   
10 Mårten Suorra 170.51 10:38:25 94.31 98.37 106.19 110.40 113.31 119.51 124.25 128.30 133.39 140.20 146.46 152.45 158.54 164.26 167.46 169.13 170.25 170.51
  OK Storsjön (82.26)   35.31 4.06 7.42 4.21 2.51 6.20 4.34 4.05 5.09 6.41 6.26 5.59 6.09 5.32 3.20 1.27 1.12 0.26
   
11 Johan Ohlström 175.51 10:39:12 95.16 100.34 109.57 115.15 118.06 120.29 125.17 130.10 136.28 141.21 148.23 155.45 163.28 169.06 171.57 173.27 175.13 175.51
  IF Thor (86.39)   36.16 5.18 9.23 5.18 2.51 2.23 4.48 4.53 6.18 4.53 7.02 7.22 7.43 5.38 2.51 1.30 1.46 0.38
   
12 Anders Dahlgren 192.58 10:39:57 107.03 112.37 122.11 128.14 131.05 133.24 137.27 142.33 148.45 153.00 160.41 168.47 177.18 186.24 189.19 190.55 192.29 192.58
  Östersunds OK (91.58)   37.00 5.34 9.34 6.03 2.51 2.19 4.03 5.06 6.12 4.15 7.41 8.06 8.31 9.06 2.55 1.36 1.34 0.29
   
13 Erik Willén 233.33 10:40:57 139.13 144.24 153.46 159.37 162.39 165.05 169.36 174.30 180.48 185.16 193.46 203.21 218.08 225.43 229.52 231.39 233.07 233.33
  Östersunds OK (100.53)   38.30 5.11 9.22 5.51 3.02 2.26 4.31 4.54 6.18 4.28 8.30 9.35 14.47 7.35 4.09 1.47 1.28 0.26
   
  Tommy Fastesson EjStart   0.00  
  OK Storsjön   0.00  
   
                                           
 
H45      Bana 10      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-128 3-131 4-134 5-136 6-137 7-138 8-152 9-155 10-157 11-161 12-163 13-165 14-168 15-172 16-110 M-100  
   
1 Per-Åke Bladh 114.25 10:29:18 69.07 72.41 75.52 83.17 84.24 86.05 86.53 92.35 96.29 99.55 104.34 106.19 107.57 110.39 112.52 114.00 114.25  
  Forsa OK (50.07)   5.07 3.34 3.11 7.25 1.07 1.41 0.48 5.42 3.54 3.26 4.39 1.45 1.38 2.42 2.13 1.08 0.25  
   
2 Hans-Erik Jansson 121.24 10:33:05 72.42 75.45 82.47 89.44 90.49 93.03 93.53 99.52 103.06 106.30 110.48 112.07 114.41 117.39 119.48 120.58 121.24  
  VK Uvarna (53.19)   8.42 3.03 7.02 6.57 1.05 2.14 0.50 5.59 3.14 3.24 4.18 1.19 2.34 2.58 2.09 1.10 0.26  
   
3 Mats Lundqvist 126.27 10:33:51 74.20 78.11 81.54 89.50 91.01 93.17 94.11 100.39 104.51 108.55 114.53 116.26 118.56 121.54 124.28 126.00 126.27  
  Östersunds OK (57.36)   10.20 3.51 3.43 7.56 1.11 2.16 0.54 6.28 4.12 4.04 5.58 1.33 2.30 2.58 2.34 1.32 0.27  
   
4 Jari Pöyhönen 131.33 10:33:58 74.31 78.07 82.37 90.57 94.21 96.41 97.43 104.11 108.30 112.45 118.35 120.12 122.57 126.28 129.36 131.05 131.33  
  IFK Lidingös Skid o OK (62.35)   10.31 3.36 4.30 8.20 3.24 2.20 1.02 6.28 4.19 4.15 5.50 1.37 2.45 3.31 3.08 1.29 0.28  
   
5 Jonas Nilsson 151.20 10:48:02 89.40 94.32 99.13 108.55 110.24 112.52 113.57 121.42 126.40 131.36 138.49 140.32 142.58 146.22 149.22 150.52 151.20  
  VK Uvarna (68.18)   25.40 4.52 4.41 9.42 1.29 2.28 1.05 7.45 4.58 4.56 7.13 1.43 2.26 3.24 3.00 1.30 0.28  
   
6 Carl-Erik Sjöberg 165.57 10:51:39 92.35 100.54 106.19 116.39 118.10 120.40 121.59 129.56 135.20 140.06 147.28 149.26 152.14 160.44 163.33 165.17 165.57  
  Forsa OK (79.18)   28.35 8.19 5.25 10.20 1.31 2.30 1.19 7.57 5.24 4.46 7.22 1.58 2.48 8.30 2.49 1.44 0.40  
   
                                           
 
H50      Bana 10      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-128 3-131 4-134 5-136 6-137 7-138 8-152 9-155 10-157 11-161 12-163 13-165 14-168 15-172 16-110 M-100  
   
1 Sune Södergrann 120.40 10:02:29 69.51 73.42 80.09 86.34 87.40 89.44 91.03 96.33 99.53 104.03 108.42 110.16 112.46 116.24 119.08 120.19 120.40  
  Tullinge SK (55.11)   4.51 3.51 6.27 6.25 1.06 2.04 1.19 5.30 3.20 4.10 4.39 1.34 2.30 3.38 2.44 1.11 0.21  
   
2 Lars Forsstedt 127.47 10:04:39 72.55 76.42 80.34 89.00 90.09 92.42 94.09 100.56 105.17 109.43 115.31 117.07 119.41 122.45 126.02 127.22 127.47  
  Söders SOL Tyresö (60.08)   7.55 3.47 3.52 8.26 1.09 2.33 1.27 6.47 4.21 4.26 5.48 1.36 2.34 3.04 3.17 1.20 0.25  
   
3 Håkan Carnland 128.17 10:08:21 76.40 80.45 84.16 92.10 93.16 95.27 96.24 103.07 106.57 111.03 116.42 118.15 120.37 123.21 126.23 127.48 128.17  
  Frösö IF (56.56)   11.40 4.05 3.31 7.54 1.06 2.11 0.57 6.43 3.50 4.06 5.39 1.33 2.22 2.44 3.02 1.25 0.29  
   
4 Lennart Strandberg 129.34 10:02:05 70.16 74.45 79.56 89.13 90.19 92.51 94.01 101.05 105.23 109.55 116.12 118.08 120.46 124.12 127.13 128.58 129.34  
  Skogslöparna (64.29)   5.16 4.29 5.11 9.17 1.06 2.32 1.10 7.04 4.18 4.32 6.17 1.56 2.38 3.26 3.01 1.45 0.36  
   
5 Leif Strandberg 139.53 10:09:49 78.09 82.36 87.44 96.28 97.42 100.06 101.14 108.57 113.21 117.30 124.00 126.16 128.57 132.44 137.21 139.16 139.53  
  Skogslöparna (67.04)   13.09 4.27 5.08 8.44 1.14 2.24 1.08 7.43 4.24 4.09 6.30 2.16 2.41 3.47 4.37 1.55 0.37  
   
6 Anders Svahn 154.09 10:20:01 88.38 96.33 100.19 108.06 110.45 114.02 114.59 121.25 125.30 130.34 142.51 144.24 146.59 149.45 152.22 153.36 154.09  
  Forsa OK (71.08)   23.38 7.55 3.46 7.47 2.39 3.17 0.57 6.26 4.05 5.04 12.17 1.33 2.35 2.46 2.37 1.14 0.33  
   
7 Stefan Sundélius 154.21 10:23:00 91.45 96.41 100.29 109.54 111.06 113.28 114.34 121.21 125.28 130.39 139.16 141.24 143.43 146.51 152.25 153.50 154.21  
  Järfälla OK (68.21)   26.45 4.56 3.48 9.25 1.12 2.22 1.06 6.47 4.07 5.11 8.37 2.08 2.19 3.08 5.34 1.25 0.31  
   
8 Robert Rylander 167.30 10:23:25 92.43 97.39 103.23 113.58 115.33 119.53 121.17 130.02 136.34 142.21 150.04 152.49 155.51 161.05 165.02 166.57 167.30  
  Söders SOL Tyresö (81.05)   27.43 4.56 5.44 10.35 1.35 4.20 1.24 8.45 6.32 5.47 7.43 2.45 3.02 5.14 3.57 1.55 0.33  
   
9 Håkan Ihrfors 171.49 10:23:41 93.28 99.12 104.36 115.41 117.04 119.57 121.12 129.53 135.16 147.50 155.50 157.52 161.19 165.42 169.19 171.17 171.49  
  IFK Lidingös Skid o OK (85.08)   28.28 5.44 5.24 11.05 1.23 2.53 1.15 8.41 5.23 12.34 8.00 2.02 3.27 4.23 3.37 1.58 0.32  
   
10 Eero Niemi 185.54 10:26:46 98.02 104.17 109.53 122.29 124.08 127.56 129.58 142.33 149.10 155.38 165.06 169.18 173.19 178.49 182.58 185.10 185.54  
  Skogslöparna (96.08)   33.02 6.15 5.36 12.36 1.39 3.48 2.02 12.35 6.37 6.28 9.28 4.12 4.01 5.30 4.09 2.12 0.44  
   
EjG Jonas Peterson 139.37 10:17:42 86.14 90.16 94.12 102.11 103.21 105.53 106.50 113.22 117.14 121.49 127.09 128.49 131.33 135.08 135.08 139.17 139.37  
  IFK Umeå (58.55)   21.14 4.02 3.56 7.59 1.10 2.32 0.57 6.32 3.52 4.35 5.20 1.40 2.44 3.35   4.09 0.20  
   
EjG Erik Sandström 188.43 10:32:05 118.01 122.13 126.48 136.24 137.48 141.37 141.37 151.44 158.30 164.25 171.04 174.28 178.22 182.44 186.23 188.13 188.43  
  Frösö IF (76.47)   36.10 4.12 4.35 9.36 1.24 3.49   10.07 6.46 5.55 6.39 3.24 3.54 4.22 3.39 1.50 0.30  
   
                                           
 
H55      Bana 11      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-125 2-131 3-133 4-134 5-135 6-151 7-152 8-154 9-155 10-157 11-164 12-165 13-170 14-172 15-110 M-100  
   
1 Björn Berger 106.36 10:12:25 61.20 64.49 67.27 73.06 73.46 76.56 78.03 81.16 83.18 87.24 96.23 99.22 103.40 104.47 106.08 106.36  
  Byåsen IL (51.11)   6.20 3.29 2.38 5.39 0.40 3.10 1.07 3.13 2.02 4.06 8.59 2.59 4.18 1.07 1.21 0.28  
   
2 Gunnar Munktelius 107.46 10:14:51 63.34 67.39 70.29 75.33 76.10 79.50 81.12 84.58 87.02 90.56 97.55 101.10 105.06 106.13 107.25 107.46  
  Surahammars SOK (49.55)   8.34 4.05 2.50 5.04 0.37 3.40 1.22 3.46 2.04 3.54 6.59 3.15 3.56 1.07 1.12 0.21  
   
3 Berth-Arne Bengtsson 107.55 10:14:12 63.03 67.11 70.06 75.29 76.12 79.54 81.21 85.11 87.16 91.19 99.22 101.56 105.07 106.06 107.25 107.55  
  Långhundra IF (50.43)   8.03 4.08 2.55 5.23 0.43 3.42 1.27 3.50 2.05 4.03 8.03 2.34 3.11 0.59 1.19 0.30  
   
4 Seth Persson 134.12 10:34:46 84.17 89.00 92.03 98.11 98.53 102.10 103.38 108.40 111.11 116.05 123.35 126.28 130.56 132.19 133.42 134.12  
  Fältjägarnas IF (56.26)   29.17 4.43 3.03 6.08 0.42 3.17 1.28 5.02 2.31 4.54 7.30 2.53 4.28 1.23 1.23 0.30  
   
5 Lars-Peter Johnsson 136.09 10:28:36 79.50 84.54 88.11 94.25 95.12 99.07 100.37 106.09 109.20 113.57 125.48 128.37 132.29 133.59 135.36 136.09  
  Selånger SOK (64.33)   24.50 5.04 3.17 6.14 0.47 3.55 1.30 5.32 3.11 4.37 11.51 2.49 3.52 1.30 1.37 0.33  
   
6 Lennart Winberg 137.15 10:29:26 79.30 84.40 88.23 95.44 96.39 101.02 102.43 107.16 110.12 115.45 125.30 128.51 133.19 134.53 136.41 137.15  
  Hudiksvalls OK (64.49)   24.30 5.10 3.43 7.21 0.55 4.23 1.41 4.33 2.56 5.33 9.45 3.21 4.28 1.34 1.48 0.34  
   
7 Robert Larsson 141.09 10:38:10 88.12 92.38 96.00 102.16 103.13 106.55 108.23 112.41 115.42 122.35 131.28 134.11 137.59 139.14 140.37 141.09  
  Hagaby GOIF (59.59)   33.12 4.26 3.22 6.16 0.57 3.42 1.28 4.18 3.01 6.53 8.53 2.43 3.48 1.15 1.23 0.32  
   
8 Anders Johanson 141.16 10:37:30 88.33 93.50 97.09 103.29 104.13 107.43 109.08 113.30 116.19 121.25 130.14 134.10 138.08 139.19 140.47 141.16  
  OK Skogsstjärnan (60.46)   33.33 5.17 3.19 6.20 0.44 3.30 1.25 4.22 2.49 5.06 8.49 3.56 3.58 1.11 1.28 0.29  
   
9 Leif Selling 142.16 10:38:28 88.05 92.30 95.56 102.33 103.09 106.48 108.05 112.32 116.17 121.56 131.25 134.03 138.38 140.10 141.51 142.16  
  Härnösands OK (60.48)   33.05 4.25 3.26 6.37 0.36 3.39 1.17 4.27 3.45 5.39 9.29 2.38 4.35 1.32 1.41 0.25  
   
10 Ove Hemmingsson 183.08 10:42:25 109.34 114.34 118.26 125.39 126.20 137.38 139.11 146.07 151.40 158.31 167.26 172.22 177.37 180.59 182.38 183.08  
  Brunflo IF (81.46)   38.37 5.00 3.52 7.13 0.41 11.18 1.33 6.56 5.33 6.51 8.55 4.56 5.15 3.22 1.39 0.30  
   
EjG Thomas Sjöholm 122.43 10:18:58 68.47 72.50 72.50 86.28 87.17 91.12 92.39 97.34 100.31 105.05 112.30 115.10 119.09 120.40 122.10 122.43  
  Mullsjö SOK (60.45)   13.47 4.03   13.38 0.49 3.55 1.27 4.55 2.57 4.34 7.25 2.40 3.59 1.31 1.30 0.33  
   
                                           
 
H60      Bana 11      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-125 2-131 3-133 4-134 5-135 6-151 7-152 8-154 9-155 10-157 11-164 12-165 13-170 14-172 15-110 M-100  
   
1 Signar Eriksson 103.45 10:03:03 59.37 63.19 66.08 71.25 72.07 76.10 77.36 80.56 82.59 86.56 93.21 96.20 99.58 101.52 103.16 103.45  
  Stöcksjö IS (49.42)   5.37 3.42 2.49 5.17 0.42 4.03 1.26 3.20 2.03 3.57 6.25 2.59 3.38 1.54 1.24 0.29  
   
2 Karl-Olov Borg 114.48 10:06:11 65.27 70.53 74.00 79.28 80.10 84.05 85.30 89.37 91.27 95.33 104.52 107.37 111.22 113.00 114.20 114.48  
  Gävle OK (57.37)   11.27 5.26 3.07 5.28 0.42 3.55 1.25 4.07 1.50 4.06 9.19 2.45 3.45 1.38 1.20 0.28  
   
3 Björn Engström 150.09 10:28:22 88.05 93.20 96.53 103.50 104.38 108.40 110.53 116.07 119.08 124.09 132.57 136.58 143.27 148.00 149.41 150.09  
  Lerums SOK (70.47)   34.05 5.15 3.33 6.57 0.48 4.02 2.13 5.14 3.01 5.01 8.48 4.01 6.29 4.33 1.41 0.28  
   
EjG Ove Åberg 60.09 10:33:03 6.41 11.30 14.49 21.30 22.19 26.16 27.40 32.12 35.00 39.59 48.50 52.41 56.47 58.09 59.41 60.09  
  Storviks IF (60.09)   36.44 4.49 3.19 6.41 0.49 3.57 1.24 4.32 2.48 4.59 8.51 3.51 4.06 1.22 1.32 0.28  
   
  Åke Bergkvist EjStart   54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00 54.00  
  Härnösands OK   0.00    
   
                                           
 
H65      Bana 12      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-131 2-133 3-151 4-152 5-155 6-156 7-157 8-164 9-165 10-170 11-171 12-110 M-100  
   
1 Olle Johansson 98.50 10:13:26 60.28 64.00 70.34 71.57 76.08 79.08 80.43 88.28 91.28 95.40 96.49 98.18 98.50  
  IFK Hedemora OK (46.24)   8.28 3.32 6.34 1.23 4.11 3.00 1.35 7.45 3.00 4.12 1.09 1.29 0.32  
   
2 Alf Berggren 102.48 10:17:18 64.55 68.00 74.25 75.39 79.42 83.04 84.35 92.34 95.43 99.35 100.52 102.17 102.48  
  Östersunds OK (46.30)   12.55 3.05 6.25 1.14 4.03 3.22 1.31 7.59 3.09 3.52 1.17 1.25 0.31  
   
3 Jim Persson 116.45 10:17:49 64.51 67.51 73.54 75.13 83.13 86.19 88.16 104.05 107.28 112.57 114.23 116.13 116.45  
  VK Uvarna (59.56)   12.51 3.00 6.03 1.19 8.00 3.06 1.57 15.49 3.23 5.29 1.26 1.50 0.32  
   
4 Elof Höglund 120.05 10:32:23 81.06 84.37 90.22 92.00 96.35 99.41 101.07 108.57 112.11 116.31 118.05 119.38 120.05  
  Timrå SOK (48.42)   29.06 3.31 5.45 1.38 4.35 3.06 1.26 7.50 3.14 4.20 1.34 1.33 0.27  
   
5 Stellan Fehrnström 120.15 10:21:24 71.02 75.09 87.53 89.24 94.17 98.00 99.46 108.26 112.07 116.42 118.01 119.44 120.15  
  Enebybergs IF (59.51)   19.02 4.07 12.44 1.31 4.53 3.43 1.46 8.40 3.41 4.35 1.19 1.43 0.31  
   
EjG Kurt Halvarsson 41.45 10:43:26 7.11 9.53 15.56 17.06 20.58 23.40 25.13 32.37 35.09 38.46 39.50 41.15 41.45  
  Östersunds OK (41.45)   37.37 2.42 6.03 1.10 3.52 2.42 1.33 7.24 2.32 3.37 1.04 1.25 0.30  
   
EjG Lars Cedérus 128.24 10:28:41 76.39 87.46 94.15 95.55 100.17 103.11 103.11 115.10 119.17 124.46 126.00 127.53 128.24  
  Snättringe SK (60.43)   24.39 11.07 6.29 1.40 4.22 2.54   11.59 4.07 5.29 1.14 1.53 0.31  
   
                                           
 
H75      Bana 13      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-122 2-125 3-130 4-132 5-153 6-158 7-161 8-162 9-165 10-168 11-171 12-110 M-100  
   
1 Rolf Krohn 122.39 10:07:55 72.02 78.15 83.11 87.12 92.26 98.56 105.53 108.34 112.34 117.13 120.25 122.04 122.39  
  Hudiksvalls OK (54.44)   7.02 6.13 4.56 4.01 5.14 6.30 6.57 2.41 4.00 4.39 3.12 1.39 0.35  
   
2 Björn Wikstrand 125.27 10:08:55 73.27 78.34 83.30 87.18 92.57 100.25 107.25 109.41 113.42 119.44 122.54 124.50 125.27  
  Östersunds OK (56.32)   8.27 5.07 4.56 3.48 5.39 7.28 7.00 2.16 4.01 6.02 3.10 1.56 0.37  
   
3 Torild Bornetun 126.48 10:05:39 69.40 74.47 88.43 92.45 97.13 105.25 112.20 114.16 117.44 121.47 124.19 126.01 126.48  
  Skillingaryds FK (61.09)   4.40 5.07 13.56 4.02 4.28 8.12 6.55 1.56 3.28 4.03 2.32 1.42 0.47  
   
4 Rune Johansson 129.08 10:12:42 77.42 82.45 87.08 91.38 97.20 105.52 113.07 115.03 118.33 123.13 126.22 128.28 129.08  
  Östersunds OK (56.26)   12.42 5.03 4.23 4.30 5.42 8.32 7.15 1.56 3.30 4.40 3.09 2.06 0.40  
   
                                           
 
H80      Bana 13      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-122 2-125 3-130 4-132 5-153 6-158 7-161 8-162 9-165 10-168 11-171 12-110 M-100  
   
1 Gösta Nilsson 304.44 10:11:35 141.43 151.53 183.45 193.01 204.59 226.00 238.22 257.25 269.08 283.25 295.11 303.28 304.44  
  Östersunds OK (171.09)   8.43 10.10 31.52 9.16 11.58 21.01 12.22 19.03 11.43 14.17 11.46 8.17 1.16  
   
EjG Gösta Östman 122.44 10:21:35 4.42 10.34 10.34 62.47 68.35 76.49 88.38 91.15 96.39 104.35 116.18 122.02 122.44  
  OK Vildhussen (122.44)   15.17 5.52   52.13 5.48 8.14 11.49 2.37 5.24 7.56 11.43 5.44 0.42  
   
                                           
 
ÖPPEN2      Bana Ö2      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-40 2-44 3-43 4-49 5-48 6-47 7-46 8-50 9-52 10-53 11-54 12-110 M-100  
   
1 Sofia Gabrielsson 31.47 09:57:02 0.46 4.03 6.47 9.07 11.10 13.15 16.42 22.13 27.59 28.58 30.24 31.10 31.47  
  Söders SOL (31.47)   0.46 3.17 2.44 2.20 2.03 2.05 3.27 5.31 5.46 0.59 1.26 0.46 0.37  
   
2 Malin Sanderyd 33.22 09:50:30 0.41 5.41 8.33 10.52 12.37 14.56 17.52 24.24 29.43 30.37 32.12 32.50 33.22  
  Sundsvalls OK (33.22)   0.41 5.00 2.52 2.19 1.45 2.19 2.56 6.32 5.19 0.54 1.35 0.38 0.32  
   
3 Carl Ihrfors 38.05 09:54:49 2.37 6.35 9.07 11.31 13.25 15.25 19.24 26.05 31.49 33.21 35.58 37.32 38.05  
  IFK Lidingö SOK (38.05)   2.37 3.58 2.32 2.24 1.54 2.00 3.59 6.41 5.44 1.32 2.37 1.34 0.33  
   
4 Nora Swartz 46.25 10:01:16 1.07 7.35 11.43 15.27 18.55 22.28 27.53 34.39 42.12 43.08 44.59 45.46 46.25  
  Frösö IF (46.25)   1.07 6.28 4.08 3.44 3.28 3.33 5.25 6.46 7.33 0.56 1.51 0.47 0.39  
   
5 Felicia Broberg 66.32 09:52:04 1.29 9.54 16.08 20.47 24.15 30.04 39.06 48.20 58.01 59.54 63.20 65.26 66.32  
  Klubblös (66.32)   1.29 8.25 6.14 4.39 3.28 5.49 9.02 9.14 9.41 1.53 3.26 2.06 1.06  
   
                                           
 
ÖPPEN4      Bana Ö4      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-121 2-125 3-130 4-132 5-154 6-158 7-161 8-163 9-165 10-170 11-171 12-110 M-100  
   
1 Linda Vågberg 51.24 08:06:51 2.37 8.29 11.43 15.42 20.59 26.49 35.22 40.30 43.20 47.33 49.18 50.59 51.24  
  Sundsvalls OK (51.24)   2.37 5.52 3.14 3.59 5.17 5.50 8.33 5.08 2.50 4.13 1.45 1.41 0.25  
   
2 Sara Hansson 76.09 10:09:10 4.13 12.13 19.04 24.48 33.12 45.32 53.31 56.44 62.41 70.32 73.02 75.35 76.09  
  Sundsvalls OK (76.09)   4.13 8.00 6.51 5.44 8.24 12.20 7.59 3.13 5.57 7.51 2.30 2.33 0.34  
   
3 Johan Wegebro 82.36 10:35:22 3.17 14.21 25.15 30.20 39.17 60.26 68.15 70.21 72.56 78.49 80.40 82.11 82.36  
  Vännäs OK (82.36)   3.17 11.04 10.54 5.05 8.57 21.09 7.49 2.06 2.35 5.53 1.51 1.31 0.25  
   
4 Jessica Westman 97.43 10:51:43 0.00   1.49 8.02 17.51 29.20 40.07 50.09 53.39 61.23 63.28 65.27 66.00  
  Frösö IF (97.43)   5.17 8.24 19.51 6.13 9.49 11.29 10.47 10.02 3.30 7.44 2.05 1.59 0.33  
   
EjG Ewa Berggren 131.32   10.53 24.24   76.23 89.04 94.07 100.34 122.37 126.10 130.26 131.32  
  Östersunds OK (131.32)   10.53 13.31   51.59 12.41 5.03 6.27 22.03 3.33 4.16 1.06  
   
                                           
 
ÖPPEN6      Bana Ö6      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-131 3-133 4-151 5-152 6-154 7-156 8-159 9-164 10-165 11-170 12-171 13-110 M-100  
   
1 Elin Wegebro 51.20 10:30:57 5.53 12.01 15.04 21.12 22.46 26.43 31.32 35.17 41.00 44.05 48.02 49.30 50.54 51.20  
  Vännäs OK (51.20)   5.53 6.08 3.03 6.08 1.34 3.57 4.49 3.45 5.43 3.05 3.57 1.28 1.24 0.26  
   
2 Martin Larsson 51.21 10:08:08 4.44 9.24 12.43 18.34 20.33 25.03 30.23 34.20 41.30 44.16 48.37 49.36 50.56 51.21  
  Marieby GIF (51.21)   4.44 4.40 3.19 5.51 1.59 4.30 5.20 3.57 7.10 2.46 4.21 0.59 1.20 0.25  
   
3 Maria Hallmans 58.27 10:26:06 6.48 12.23 15.31 22.50 24.21 29.07 34.56 40.11 46.20 49.43 54.39 56.08 57.59 58.27  
  OL Trollelg (58.27)   6.48 5.35 3.08 7.19 1.31 4.46 5.49 5.15 6.09 3.23 4.56 1.29 1.51 0.28  
   
4 Oskar Bäckström 60.38 10:11:33 5.49 12.32 15.58 23.06 24.37 29.18 35.43 40.37 47.49 50.34 57.10 59.00 60.15 60.38  
  Vännäs OK (60.38)   5.49 6.43 3.26 7.08 1.31 4.41 6.25 4.54 7.12 2.45 6.36 1.50 1.15 0.23  
   
5 Jan-Erik Sundholm 71.01 10:28:46 7.34 14.32 19.12 27.29 29.24 36.07 42.32 48.00 55.42 60.11 66.04 68.07 70.26 71.01  
  OK Nolaskogsarna (71.01)   7.34 6.58 4.40 8.17 1.55 6.43 6.25 5.28 7.42 4.29 5.53 2.03 2.19 0.35  
   
6 Fredrik Norman 93.55 09:35:22 6.42 44.26 47.18 53.44 55.05 59.35 65.55 69.45 80.27 83.57 89.01 91.28 93.19 93.55  
  VK Uvarna (93.55)   6.42 37.44 2.52 6.26 1.21 4.30 6.20 3.50 10.42 3.30 5.04 2.27 1.51 0.36  
   
7 Fredrik Martinsson 100.21 10:32:25 5.20 42.58 46.32 57.41 58.51 64.36 70.45 80.28 88.12 91.12 96.22 98.17 99.53 100.21  
  Frösö IF (100.21)   5.20 37.38 3.34 11.09 1.10 5.45 6.09 9.43 7.44 3.00 5.10 1.55 1.36 0.28  
   
8 Jane Ihrfors 124.30 10:16:02 11.45 26.35 33.10 47.01 49.18 60.22 73.13 86.35 97.42 107.12 116.35 119.46 123.17 124.30  
  IFK Lidingös Skid o OK (124.30)   11.45 14.50 6.35 13.51 2.17 11.04 12.51 13.22 11.07 9.30 9.23 3.11 3.31 1.13  
   
  Claes Nordling EjStart   0.00    
  OK Storsjön   0.00    
   
  Siwert Jonasson EjStart   0.00    
  Ärna IF   0.00    
   
                                           
 
ÖPPEN8      Bana Ö8      
                                           
 
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-126 2-129 3-134 4-148 5-147 6-146 7-145 8-149 9-152 10-157 11-160 12-166 13-168 14-172 M-110  
   
1 Erik Söderhjelm 86.33 09:58:52 6.45 10.22 20.51 30.33 34.51 39.02 41.21 49.27 60.54 68.00 74.10 79.17 82.32 85.09 86.33  
  Litsbygdens SK (86.33)   6.45 3.37 10.29 9.42 4.18 4.11 2.19 8.06 11.27 7.06 6.10 5.07 3.15 2.37 1.24  
   
2 Mikael Eriksson 90.19 10:32:57 6.17 9.51 20.07 30.22 34.35 39.01 41.08 48.36 59.51 66.58 74.34 80.24 86.12 89.03 90.19  
  VK Uvarna (90.19)   6.17 3.34 10.16 10.15 4.13 4.26 2.07 7.28 11.15 7.07 7.36 5.50 5.48 2.51 1.16  
   
3 Per Sundholm 95.42 10:15:01 6.37 10.45 22.02 30.55 34.36 38.35 40.29 47.56 59.49 71.02 77.55 84.56 89.40 93.23 95.42  
  OK Nolaskogsarna (95.42)   6.37 4.08 11.17 8.53 3.41 3.59 1.54 7.27 11.53 11.13 6.53 7.01 4.44 3.43 2.19  
   
4 Ida Mattsson 108.44 09:52:49 7.14 16.39 28.06 38.57 44.02 49.11 51.41 62.32 74.45 83.35 92.12 98.13 103.28 106.52 108.44  
  OK Kåre (108.44)   7.14 9.25 11.27 10.51 5.05 5.09 2.30 10.51 12.13 8.50 8.37 6.01 5.15 3.24 1.52  
   
5 Olle Windelius 110.25 09:55:46 10.05 14.01 24.28 35.46 40.38 45.18 49.46 59.13 72.08 83.55 91.41 101.17 106.02 108.55 110.25  
  Frosta OK (110.25)   10.05 3.56 10.27 11.18 4.52 4.40 4.28 9.27 12.55 11.47 7.46 9.36 4.45 2.53 1.30