Vålådalen 2010 Sprint

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-07-02 22:08:23



Klass:   D10    Bana: 1
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 14.08 Sara Nilsson VK Uvarna
2 15.55 Lina Svärd IF Thor
3 20.09 Trude Markhus Inderøy IL
4 20.43 Ida Dahlgren Östersunds OK
5 23.31 Ellen Norman VK Uvarna
6 24.47 Maja Willén Östersunds OK
 

Klass:   D12    Bana: 2
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 13.44 Jenny Wegebro Vännäs OK
2 15.46 Tua Dahlgren Östersunds OK
3 18.43 Sarah Persson OK Denseln
4 22.40 Freya Richter Östersunds OK
EjG 18.16 Elin Nilsson VK Uvarna
 

Klass:   D16    Bana: 5
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 27.43 Stina Widmark OK Storsjön
2 48.37 Lina Fastesson OK Storsjön
 

Klass:   D21    Bana: 9
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 21.55 Gunilla Svärd IF Thor
2 23.35 Cecilia Thomasson Ulricehamns OK
3 25.09 Erica Johansson Östersunds OK
4 25.35 Maria Nordström IFK Moras OK
5 25.59 Josefin Bengtsson Långhundra IF
6 27.00 Moa Johanson OK Skogsstjärnan
7 27.11 Sieglinde Kundisch Lunds OK
8 28.07 Anna Hammarberg Sundsvalls OK
9 28.29 Anna Westerlund OK Storsjön
10 28.42 Sara Svensson Göteborg/Majorna OK
11 28.50 Monika Lund Litsbygdens SK
12 28.52 Lena Nordlund Leksands OK
13 28.54 Camilla Sjöberg IFK Umeå
14 31.55 Jenny Aasa Tullinge SK
15 31.57 Anna-Karin Bondesson Frosta OK
16 32.04 Jannie Hagård Rävetofta OK
32.04 Ida Willén Östersunds OK
18 33.07 Hanna Sunnerheim Sjöberg OK Linné
19 33.50 Pernilla Blom Rehns BK
20 34.51 Maria Lagerstrand Attunda OK
21 36.20 Charlotte Ihrfors OK Linné
22 38.57 Ylva Sunesson OK Alehof
 

Klass:   D35    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 22.26 Sofia Lekselius Östersunds OK
2 27.24 Malin Sjöblom Östersunds OK
3 28.39 Åsa Jansson OK Roslagen
4 28.47 Helena Widegren IF Thor
5 47.37 Malin Petersson OK Denseln
6 57.40 Jessica Westman Frösö IF
 

Klass:   D40    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 26.03 Ulrica Swärd-Bütikofer Forsa OK
2 26.51 Inger Dahlgren Östersunds OK
3 30.40 Gudrun Wegeland OK Nolaskogsarna
4 37.15 Maria Richter Östersunds OK
5 37.16 Elisabeth Isaksson Norman VK Uvarna
6 41.31 Ulrika Willén Östersunds OK
7 43.44 Kristina Nilsson VK Uvarna
8 49.03 Marianne Åsåker Hudiksvalls OK
 

Klass:   D45    Bana: 11
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 23.56 Karin Bysell Brunflo IF
2 25.04 Christina Perneby IFK Lidingös SOK
3 27.09 Katarina Bengtsson Långhundra IF
4 31.12 Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF
5 33.59 Pernilla Hannus VK Uvarna
EjG 25.26 Tina Hagård Rävetofta OK
 

Klass:   D50    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 17.36 Agneta Fries Umeå OK
2 22.05 Britt-Marie Johanson OK Skogsstjärnan
3 22.23 Tina Peterson IFK Umeå
4 23.12 Katarina Sjöholm Mullsjö SOK
5 23.31 Marianne Åhlström OK Storsjön
6 24.33 Kajsa Hedin Umeå OK
7 26.12 My Engström Lerums SOK
8 27.34 Ingrid Munktelius Öhlén Surahammars SOK
9 28.43 Marianne Thorsson IK Trenne Ullared
10 30.25 Agneta Sandström Frösö IF
 

Klass:   D55    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 20.30 Inger Mattsson Västerbergslagens OL
2 25.16 Eva Kilander Östersunds OK
3 27.00 Gerd Uppsäll-Larsson Hagaby GOIF
4 28.12 Maj-Louise Englund Sundsvalls OK
5 32.01 Eva Andreasson Borås GIF
6 35.20 Helene Wikner OK Storsjön
 

Klass:   D60    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 24.36 Britt Marie Johansson Stöcksjö IS
2 27.43 Christina Westman Hudiksvalls OK
3 29.32 Stina Elfving Byåsen IL
4 31.10 Karin Walltin Östersunds OK
5 36.04 Anette Bergkvist Härnösands OK
6 39.42 Inger Borg Gävle OK
7 50.19 Kerstin Sunnerheim Selånger SOK
 

Klass:   D65    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 23.51 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
2 25.14 Eivor Lindgren Brunflo IF
3 29.15 Barbro Cedérus Snättringe SK
 

Klass:   D70    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 32.58 Gun Krohn Hudiksvalls OK
2 36.44 Helga Gudding-Östman OK Vildhussen
3 36.56 Vera Blom Hudiksvalls OK
 

Klass:   H10    Bana: 1
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 16.48 Tore Markhus Inderøy IL
2 29.03 Oskar Bütikofer Ljusdals OK
 

Klass:   H12    Bana: 2
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 17.44 Petter Markhus Inderøy IL
2 22.18 Viking Freij Snättringe SK
 

Klass:   H14    Bana: 4
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 20.06 Mattias Perneby IFK Lidingös SOK
2 21.39 Anton Strandberg Skogslöparna
 

Klass:   H16    Bana: 6
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 25.43 Arvid Strandberg Skogslöparna
2 25.57 Ante Wernersson Östersunds OK
3 28.28 Vilhelm Kilander Östersunds OK
4 30.00 Rasmus Willén Östersunds OK
5 35.48 Gustav Svahn Forsa OK
6 36.23 Marcus Niemi Skogslöparna
7 78.15 Erik Öman Skogslöparna
 

Klass:   H20    Bana: 7
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 21.10 Linus Lindberg Skogslöparna
2 25.35 Mattias Hallmans Frösö IF
3 30.26 Jonas Sundell Umeå OK
 

Klass:   H21    Bana: 8
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 19.50 Johan Nordlund Leksands OK
2 21.32 Tom Quayle Sundsvalls OK
3 22.24 Anton Sjöholm Mullsjö SOK
4 22.32 Anders Hansson Skogslöparna
5 22.53 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna
6 23.34 Andreas Olofsson Tullinge SK
7 23.50 Andreas Melin Göteborg/Majorna OK
8 24.01 Anders Frisk Attunda OK
9 24.05 Peter Thelin Bredaryds SOK
10 24.06 Mattias Karlsson OK Alehof
11 24.23 Jesper Johnsson Selånger SOK
12 24.25 Johan Halvarsson OL Trollelg
13 24.42 Mikael Hallmans Frösö IF
14 25.13 Patrik Brorsson Frösö IF
15 25.43 Per Magnusson OK Nolaskogsarna
16 26.51 Marcus Amrén Östersunds OK
17 26.53 Martin Ohlsson OK Storsjön
18 27.24 Stefan Ivarsson Skogslöparna
19 28.00 P-O Derebrant SOK Aneby
20 28.56 Jean-Marc Chabloz Frösö IF
21 29.47 Simon Hannus VK Uvarna
22 29.56 Magnus Oredsson Östersunds OK
23 32.05 Mats Karlström Frösö IF
24 36.14 Keith Larson Lunds OK
EjSt Peter Loré Sundsvalls OK
 

Klass:   H35    Bana: 9
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 30.08 Henrik Klasson OK Gisle
2 44.54 Pål Jansson OK Roslagen
EjSt Johan Larson OK Tisaren
 

Klass:   H40    Bana: 9
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 21.13 Thomas Persson OK Denseln
2 21.37 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna
3 21.46 Richard Lindström Njurunda OK
4 22.24 Håkan Stolt Sundsvalls OK
5 22.58 Marcus Eriksson VK Uvarna
6 23.40 Urban Freij Snättringe SK
7 23.57 Ulf Lindqvist Östersunds OK
8 24.46 Urs Bütikofer Forsa OK
9 24.56 Björn Olofsson OK Storsjön
10 26.43 Johan Ohlström IF Thor
11 27.45 Mårten Suorra OK Storsjön
12 32.06 Erik Willén Östersunds OK
13 39.41 Anders Dahlgren Östersunds OK
EjSt Tommy Fastesson OK Storsjön
 

Klass:   H45    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 21.52 Per-Åke Bladh Forsa OK
2 23.48 Mats Lundqvist Östersunds OK
3 24.14 Hans-Erik Jansson VK Uvarna
4 25.57 Jari Pöyhönen IFK Lidingös Skid o OK
5 26.49 Carl-Erik Sjöberg Forsa OK
6 29.39 Jonas Nilsson VK Uvarna
 

Klass:   H50    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 20.36 Sune Södergrann Tullinge SK
2 21.35 Lennart Strandberg Skogslöparna
3 24.26 Stefan Sundélius Järfälla OK
24.26 Leif Strandberg Skogslöparna
5 24.38 Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö
6 24.58 Håkan Carnland Frösö IF
7 27.18 Jonas Peterson IFK Umeå
8 28.21 Robert Rylander Söders SOL Tyresö
9 28.44 Eero Niemi Skogslöparna
10 29.19 Håkan Ihrfors IFK Lidingös Skid o OK
11 31.15 Erik Sandström Frösö IF
12 32.03 Anders Svahn Forsa OK
 

Klass:   H55    Bana: 11
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 18.57 Berth-Arne Bengtsson Långhundra IF
2 19.19 Björn Berger Byåsen IL
3 19.27 Thomas Sjöholm Mullsjö SOK
4 19.41 Gunnar Munktelius Surahammars SOK
5 21.22 Leif Selling Härnösands OK
6 23.53 Anders Johanson OK Skogsstjärnan
7 25.20 Lennart Winberg Hudiksvalls OK
8 27.39 Robert Larsson Hagaby GOIF
9 28.02 Ove Hemmingsson Brunflo IF
10 28.09 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK
11 28.50 Seth Persson Fältjägarnas IF
 

Klass:   H60    Bana: 11
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 16.37 Signar Eriksson Stöcksjö IS
2 20.22 Ove Åberg Storviks IF
3 20.46 Karl-Olov Borg Gävle OK
4 24.45 Björn Engström Lerums SOK
5 25.40 Åke Bergkvist Härnösands OK
 

Klass:   H65    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 17.29 Kurt Halvarsson Östersunds OK
2 17.36 Olle Johansson IFK Hedemora OK
3 17.38 Alf Berggren Östersunds OK
4 17.39 Jim Persson VK Uvarna
5 19.01 Lars Cedérus Snättringe SK
6 20.11 Stellan Fehrnström Enebybergs IF
7 23.23 Elof Höglund Timrå SOK
 

Klass:   H75    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 18.01 Torild Bornetun Skillingaryds FK
2 20.56 Björn Wikstrand Östersunds OK
3 21.40 Rune Johansson Östersunds OK
4 22.05 Rolf Krohn Hudiksvalls OK
 

Klass:   H80    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 36.33 Gösta Nilsson Östersunds OK
2 41.49 Gösta Östman OK Vildhussen
 

Klass:   ÖPPEN2    Bana: 2-Ö2
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 22.25 Malin Sanderyd Sundsvalls OK
2 29.32 Nora Swartz Frösö IF
3 33.06 Aron Swartz Frösö IF
4 46.00 Carl Ihrfors IFK Lidingö SOK
 

Klass:   ÖPPEN4    Bana: 3-Ö4
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 29.49 Johan Wegebro Vännäs OK
2 35.45 Sara Hansson Sundsvalls OK
3 45.15 Ingalill Brattlund Östersunds OK
4 47.58 Berit Selling Härnösands OK
5 55.11 Sofia Gabrielsson Söders SOL
EjG 0.02 Linda Vågberg Sundsvalls OK
 

Klass:   ÖPPEN6    Bana: 5-Ö6
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 25.16 Elin Wegebro Vännäs OK
2 28.25 Martin Larsson Marieby GIF
3 29.40 Siwert Jonasson Ärna IF
4 30.34 Fredrik Norman VK Uvarna
5 32.42 Oskar Bäckström Vännäs OK
6 44.26 PeGe Wernersson Östersunds OK
7 45.04 Claes Nordling OK Storsjön
8 48.22 Jane Ihrfors IFK Lidingös Skid o OK
 

Klass:   ÖPPEN8    Bana: 8-Ö8
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 29.46 Ida Mattsson OK Kåre
2 37.01 Fredrik Martinsson Frösö IF
3 37.51 Olle Windelius Frosta OK