Vålådalens 3-dagars Etapp 3
 
Resultatlista      Lag  
 
EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-07-04 13:38:52
 
 
         
 
Klass:   D10    Bana: 1   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 61.02 Sara Nilsson VK Uvarna (19.19)
2 66.08 Lina Svärd IF Thor (21.13)
3 78.07 Trude Markhus Inderøy IL (22.35)
4 90.56 Maja Willén Östersunds OK (30.53)
5 107.57 Ida Dahlgren Östersunds OK (34.44)
6 108.42 Ellen Norman VK Uvarna (33.32)
   
         
 
Klass:   D12    Bana: 2   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 55.52 Tua Dahlgren Östersunds OK (20.00)
2 58.17 Jenny Wegebro Vännäs OK (22.02)
3 78.31 Sarah Persson OK Denseln (28.40)
4 95.57 Freya Richter Östersunds OK (35.50)
EjG 28.37 Elin Nilsson VK Uvarna  
   
         
 
Klass:   D16    Bana: 5   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 178.57 Stina Widmark OK Storsjön (89.03)
  EjSt Lina Fastesson OK Storsjön  
   
         
 
Klass:   D21    Bana: 9   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
 
1 128.57 Gunilla Svärd IF Thor (60.02)
2 138.24 Erica Johansson Östersunds OK (67.29)
3 144.27 Cecilia Thomasson Ulricehamns OK (69.52)
4 152.00 Maria Nordström IFK Moras OK (72.55)
5 152.10 Josefin Bengtsson Långhundra IF (68.55)
6 155.48 Camilla Sjöberg IFK Umeå (70.23)
7 156.25 Anna Westerlund OK Storsjön (71.28)
8 164.43 Moa Johanson OK Skogsstjärnan (76.37)
9 165.33 Anna-Karin Bondesson Frosta OK (78.44)
10 167.33 Anna Hammarberg Sundsvalls OK (82.23)
11 175.47 Sara Svensson Göteborg/Majorna OK (92.13)
12 178.37 Monika Lund Litsbygdens SK (89.27)
13 187.21 Ida Willén Östersunds OK (84.07)
14 193.46 Sieglinde Kundisch Lunds OK (72.01)
15 197.52 Maria Lagerstrand Attunda OK (90.12)
16 207.42 Pernilla Blom Rehns BK (98.45)
17 209.01 Jannie Hagård Rävetofta OK (84.27)
18 219.27 Charlotte Ihrfors OK Linné (107.16)
19 223.32 Ylva Sunesson OK Alehof (110.45)
EjG 0.00 Lena Nordlund Leksands OK  
EjG 85.27 Hanna Sunnerheim Sjöberg OK Linné  
EjG 116.55 Jenny Aasa Tullinge SK  
         
 
Klass:   D35    Bana: 10   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 136.27 Malin Sjöblom Östersunds OK (62.28)
2 142.26 Sofia Lekselius Östersunds OK (76.43)
3 159.02 Åsa Jansson OK Roslagen (74.40)
4 164.08 Helena Widegren IF Thor (76.27)
5 213.52 Malin Petersson OK Denseln (87.35)
   
         
 
Klass:   D40    Bana: 10   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 141.47 Inger Dahlgren Östersunds OK (63.40)
2 152.54 Gudrun Wegeland OK Nolaskogsarna (70.27)
3 163.57 Elisabeth Isaksson Norman VK Uvarna (71.48)
4 170.59 Ulrica Swärd-Bütikofer Forsa OK (69.39)
5 205.48 Maria Richter Östersunds OK (95.48)
6 238.59 Ulrika Willén Östersunds OK (116.14)
7 264.12 Marianne Åsåker Hudiksvalls OK (126.08)
  EjSt Kristina Nilsson VK Uvarna  
   
         
 
Klass:   D45    Bana: 11   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 143.15 Katarina Bengtsson Långhundra IF (67.01)
2 143.39 Karin Bysell Brunflo IF (62.46)
3 154.37 Christina Perneby IFK Lidingös SOK (74.10)
4 211.00 Pernilla Hannus VK Uvarna (109.12)
EjG 203.20 Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF  
  EjSt Tina Hagård Rävetofta OK  
   
         
 
Klass:   D50    Bana: 12   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 118.15 Britt-Marie Johanson OK Skogsstjärnan (48.57)
2 118.21 Tina Peterson IFK Umeå (54.55)
3 135.32 Katarina Sjöholm Mullsjö SOK (64.43)
4 149.42 Marianne Åhlström OK Storsjön (72.58)
5 159.24 Ingrid Munktelius Öhlén Surahammars SOK (70.40)
6 163.31 Marianne Thorsson IK Trenne Ullared (70.01)
7 166.00 Kajsa Hedin Umeå OK (75.02)
8 166.04 My Engström Lerums SOK (68.34)
9 178.51 Agneta Sandström Frösö IF (73.07)
  EjSt Agneta Fries Umeå OK  
   
         
 
Klass:   D55    Bana: 12   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 122.26 Inger Mattsson Västerbergslagens OL (58.49)
2 159.53 Gerd Uppsäll-Larsson Hagaby GOIF (76.08)
3 167.26 Eva Andreasson Borås GIF (74.08)
4 167.34 Maj-Louise Englund Sundsvalls OK (78.36)
5 173.23 Eva Kilander Östersunds OK (72.31)
6 184.20 Helene Wikner OK Storsjön (87.16)
   
         
 
Klass:   D60    Bana: 12   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 147.27 Christina Westman Hudiksvalls OK (73.47)
2 148.55 Stina Elfving Byåsen IL (68.04)
3 173.27 Britt Marie Johansson Stöcksjö IS (87.34)
4 182.37 Karin Walltin Östersunds OK (86.43)
5 258.20 Inger Borg Gävle OK (120.54)
EjG 100.27 Kerstin Sunnerheim Selånger SOK  
  EjSt Anette Bergkvist Härnösands OK  
   
         
 
Klass:   D65    Bana: 13   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 139.10 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF (66.43)
2 155.21 Barbro Cedérus Snättringe SK (80.23)
3 208.37 Eivor Lindgren Brunflo IF (118.25)
   
         
 
Klass:   D70    Bana: 13   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 198.28 Gun Krohn Hudiksvalls OK (76.56)
2 256.13 Helga Gudding-Östman OK Vildhussen (128.09)
  EjSt Vera Blom Hudiksvalls OK  
   
         
 
Klass:   H10    Bana: 1   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 87.16 Tore Markhus Inderøy IL (24.40)
EjG 27.45 Oskar Bütikofer Ljusdals OK  
   
         
 
Klass:   H12    Bana: 2   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 74.03 Petter Markhus Inderøy IL (23.18)
2 80.59 Viking Freij Snättringe SK (23.02)
   
         
 
Klass:   H14    Bana: 4   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 102.32 Mattias Perneby IFK Lidingös SOK (45.28)
EjG 127.44 Anton Strandberg Skogslöparna  
   
         
 
Klass:   H16    Bana: 6   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 144.10 Vilhelm Kilander Östersunds OK (60.27)
2 146.49 Marcus Niemi Skogslöparna (63.37)
3 152.38 Arvid Strandberg Skogslöparna (68.07)
4 197.06 Rasmus Willén Östersunds OK (91.37)
5 262.46 Erik Öman Skogslöparna (105.36)
EjG 156.26 Ante Wernersson Östersunds OK  
  EjSt Gustav Svahn Forsa OK  
   
         
 
Klass:   H20    Bana: 7   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 173.26 Jonas Sundell Umeå OK (91.21)
2 174.39 Linus Lindberg Skogslöparna (99.30)
3 183.59 Mattias Hallmans Frösö IF (94.47)
   
         
 
Klass:   H21    Bana: 8   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 134.56 Johan Nordlund Leksands OK (68.08)
2 152.15 Tom Quayle Sundsvalls OK (72.20)
3 156.37 Anders Frisk Attunda OK (73.58)
4 156.55 Andreas Olofsson Tullinge SK (79.14)
5 158.31 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna (80.35)
6 161.27 Anton Sjöholm Mullsjö SOK (74.27)
7 161.29 Anders Hansson Skogslöparna (76.08)
8 164.19 Per Magnusson OK Nolaskogsarna (80.52)
9 164.51 Mikael Hallmans Frösö IF (79.50)
10 165.14 Patrik Brorsson Frösö IF (78.57)
11 166.53 Peter Thelin Bredaryds SOK (83.58)
12 172.24 Mattias Karlsson OK Alehof (86.14)
13 176.12 Johan Halvarsson OL Trollelg (82.26)
14 176.47 Andreas Melin Göteborg/Majorna OK (82.34)
15 182.00 P-O Derebrant SOK Aneby (91.46)
16 183.58 Martin Ohlsson OK Storsjön (91.15)
17 196.19 Marcus Amrén Östersunds OK (99.25)
18 215.40 Simon Hannus VK Uvarna (107.17)
19 226.14 Magnus Oredsson Östersunds OK (100.31)
20 232.07 Jean-Marc Chabloz Frösö IF (117.54)
21 279.31 Keith Larson Lunds OK (121.48)
EjG 245.35 Mats Karlström Frösö IF  
  EjSt Peter Loré Sundsvalls OK  
  EjSt Stefan Ivarsson Skogslöparna  
  EjSt Jesper Johnsson Selånger SOK  
   
         
 
Klass:   H35    Bana: 9   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 169.58 Henrik Klasson OK Gisle (83.51)
2 233.22 Pål Jansson OK Roslagen (100.43)
  EjSt Johan Larson OK Tisaren  
   
         
 
Klass:   H40    Bana: 9   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 119.43 Marcus Eriksson VK Uvarna (59.46)
2 121.05 Thomas Persson OK Denseln (60.17)
3 121.28 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna (57.35)
4 121.37 Håkan Stolt Sundsvalls OK (58.20)
5 130.14 Richard Lindström Njurunda OK (64.01)
6 135.01 Ulf Lindqvist Östersunds OK (64.49)
7 144.32 Urban Freij Snättringe SK (76.21)
8 150.40 Björn Olofsson OK Storsjön (79.56)
9 158.50 Urs Bütikofer Forsa OK (82.05)
10 170.51 Mårten Suorra OK Storsjön (82.26)
11 175.51 Johan Ohlström IF Thor (86.39)
12 192.58 Anders Dahlgren Östersunds OK (91.58)
13 233.33 Erik Willén Östersunds OK (100.53)
  EjSt Tommy Fastesson OK Storsjön  
   
         
 
Klass:   H45    Bana: 10   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 114.25 Per-Åke Bladh Forsa OK (50.07)
2 121.24 Hans-Erik Jansson VK Uvarna (53.19)
3 126.27 Mats Lundqvist Östersunds OK (57.36)
4 131.33 Jari Pöyhönen IFK Lidingös Skid o OK (62.35)
5 151.20 Jonas Nilsson VK Uvarna (68.18)
6 165.57 Carl-Erik Sjöberg Forsa OK (79.18)
   
         
 
Klass:   H50    Bana: 10   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 120.40 Sune Södergrann Tullinge SK (55.11)
2 127.47 Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö (60.08)
3 128.17 Håkan Carnland Frösö IF (56.56)
4 129.34 Lennart Strandberg Skogslöparna (64.29)
5 139.53 Leif Strandberg Skogslöparna (67.04)
6 154.09 Anders Svahn Forsa OK (71.08)
7 154.21 Stefan Sundélius Järfälla OK (68.21)
8 167.30 Robert Rylander Söders SOL Tyresö (81.05)
9 171.49 Håkan Ihrfors IFK Lidingös Skid o OK (85.08)
10 185.54 Eero Niemi Skogslöparna (96.08)
EjG 139.37 Jonas Peterson IFK Umeå  
EjG 188.43 Erik Sandström Frösö IF  
   
         
 
Klass:   H55    Bana: 11   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 106.36 Björn Berger Byåsen IL (51.11)
2 107.46 Gunnar Munktelius Surahammars SOK (49.55)
3 107.55 Berth-Arne Bengtsson Långhundra IF (50.43)
4 134.12 Seth Persson Fältjägarnas IF (56.26)
5 136.09 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK (64.33)
6 137.15 Lennart Winberg Hudiksvalls OK (64.49)
7 141.09 Robert Larsson Hagaby GOIF (59.59)
8 141.16 Anders Johanson OK Skogsstjärnan (60.46)
9 142.16 Leif Selling Härnösands OK (60.48)
10 183.08 Ove Hemmingsson Brunflo IF (81.46)
EjG 122.43 Thomas Sjöholm Mullsjö SOK  
   
         
 
Klass:   H60    Bana: 11   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 103.45 Signar Eriksson Stöcksjö IS (49.42)
2 114.48 Karl-Olov Borg Gävle OK (57.37)
3 150.09 Björn Engström Lerums SOK (70.47)
EjG 60.09 Ove Åberg Storviks IF  
  EjSt Åke Bergkvist Härnösands OK  
   
         
 
Klass:   H65    Bana: 12   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 98.50 Olle Johansson IFK Hedemora OK (46.24)
2 102.48 Alf Berggren Östersunds OK (46.30)
3 116.45 Jim Persson VK Uvarna (59.56)
4 120.05 Elof Höglund Timrå SOK (48.42)
5 120.15 Stellan Fehrnström Enebybergs IF (59.51)
EjG 41.45 Kurt Halvarsson Östersunds OK  
EjG 128.24 Lars Cedérus Snättringe SK  
   
         
 
Klass:   H75    Bana: 13   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 122.39 Rolf Krohn Hudiksvalls OK (54.44)
2 125.27 Björn Wikstrand Östersunds OK (56.32)
3 126.48 Torild Bornetun Skillingaryds FK (61.09)
4 129.08 Rune Johansson Östersunds OK (56.26)
   
         
 
Klass:   H80    Bana: 13   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 304.44 Gösta Nilsson Östersunds OK (171.09)
EjG 122.44 Gösta Östman OK Vildhussen  
   
         
 
Klass:   ÖPPEN2    Bana: Ö2   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 31.47 Sofia Gabrielsson Söders SOL (31.47)
2 33.22 Malin Sanderyd Sundsvalls OK (33.22)
3 38.05 Carl Ihrfors IFK Lidingö SOK (38.05)
4 46.25 Nora Swartz Frösö IF (46.25)
5 66.32 Felicia Broberg Klubblös (66.32)
   
         
 
Klass:   ÖPPEN4    Bana: Ö4   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 51.24 Linda Vågberg Sundsvalls OK (51.24)
2 76.09 Sara Hansson Sundsvalls OK (76.09)
3 82.36 Johan Wegebro Vännäs OK (82.36)
4 97.43 Jessica Westman Frösö IF (97.43)
EjG 131.32 Ewa Berggren Östersunds OK  
   
         
 
Klass:   ÖPPEN6    Bana: Ö6   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 51.20 Elin Wegebro Vännäs OK (51.20)
2 51.21 Martin Larsson Marieby GIF (51.21)
3 58.27 Maria Hallmans OL Trollelg (58.27)
4 60.38 Oskar Bäckström Vännäs OK (60.38)
5 71.01 Jan-Erik Sundholm OK Nolaskogsarna (71.01)
6 93.55 Fredrik Norman VK Uvarna (93.55)
7 100.21 Fredrik Martinsson Frösö IF (100.21)
8 124.30 Jane Ihrfors IFK Lidingös Skid o OK (124.30)
  EjSt Claes Nordling OK Storsjön  
  EjSt Siwert Jonasson Ärna IF  
   
         
 
Klass:   ÖPPEN8    Bana: Ö8   
         
 
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 86.33 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK (86.33)
2 90.19 Mikael Eriksson VK Uvarna (90.19)
3 95.42 Per Sundholm OK Nolaskogsarna (95.42)
4 108.44 Ida Mattsson OK Kåre (108.44)
5 110.25 Olle Windelius Frosta OK (110.25)