Vålådalen 2010 Lång

Resultatlista      Lag

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-07-03 12:58:29



Klass:   D10    Bana: 1
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 41.43 Sara Nilsson VK Uvarna (27.35)
2 44.55 Lina Svärd IF Thor (29.00)
3 55.32 Trude Markhus Inderøy IL (35.23)
4 60.03 Maja Willén Östersunds OK (35.16)
5 73.13 Ida Dahlgren Östersunds OK (52.30)
6 75.10 Ellen Norman VK Uvarna (51.39)
 

Klass:   D12    Bana: 2
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 35.52 Tua Dahlgren Östersunds OK (20.06)
2 36.15 Jenny Wegebro Vännäs OK (22.31)
3 49.51 Sarah Persson OK Denseln (31.08)
4 60.07 Freya Richter Östersunds OK (37.27)
EjG 28.55 Elin Nilsson VK Uvarna
 

Klass:   D16    Bana: 5
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 89.54 Stina Widmark OK Storsjön (62.11)
2 115.47 Lina Fastesson OK Storsjön (67.10)
 

Klass:   D21    Bana: 9
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 68.55 Gunilla Svärd IF Thor (47.00)
2 70.55 Erica Johansson Östersunds OK (45.46)
3 74.35 Cecilia Thomasson Ulricehamns OK (51.00)
4 79.05 Maria Nordström IFK Moras OK (53.30)
5 83.15 Josefin Bengtsson Långhundra IF (57.16)
6 83.34 Sara Svensson Göteborg/Majorna OK (54.52)
7 84.57 Anna Westerlund OK Storsjön (56.28)
8 85.10 Anna Hammarberg Sundsvalls OK (57.03)
9 85.25 Camilla Sjöberg IFK Umeå (56.31)
10 86.49 Anna-Karin Bondesson Frosta OK (54.52)
11 87.41 Lena Nordlund Leksands OK (58.49)
12 88.06 Moa Johanson OK Skogsstjärnan (61.06)
13 89.10 Monika Lund Litsbygdens SK (60.20)
14 103.14 Ida Willén Östersunds OK (71.10)
15 107.40 Maria Lagerstrand Attunda OK (72.49)
16 108.57 Pernilla Blom Rehns BK (75.07)
17 112.11 Charlotte Ihrfors OK Linné (75.51)
18 112.47 Ylva Sunesson OK Alehof (73.50)
19 121.45 Sieglinde Kundisch Lunds OK (94.34)
20 124.34 Jannie Hagård Rävetofta OK (92.30)
EjG 86.25 Hanna Sunnerheim Sjöberg OK Linné
EjG 95.06 Jenny Aasa Tullinge SK
 

Klass:   D35    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 65.43 Sofia Lekselius Östersunds OK (43.17)
2 73.59 Malin Sjöblom Östersunds OK (46.35)
3 84.22 Åsa Jansson OK Roslagen (55.43)
4 87.41 Helena Widegren IF Thor (58.54)
5 126.17 Malin Petersson OK Denseln (78.40)
EjG 180.19 Jessica Westman Frösö IF
 

Klass:   D40    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 78.07 Inger Dahlgren Östersunds OK (51.16)
2 82.27 Gudrun Wegeland OK Nolaskogsarna (51.47)
3 92.09 Elisabeth Isaksson Norman VK Uvarna (54.53)
4 101.20 Ulrica Swärd-Bütikofer Forsa OK (75.17)
5 110.00 Maria Richter Östersunds OK (72.45)
6 122.45 Ulrika Willén Östersunds OK (81.14)
7 134.35 Kristina Nilsson VK Uvarna (90.51)
8 138.04 Marianne Åsåker Hudiksvalls OK (89.01)
 

Klass:   D45    Bana: 11
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 76.14 Katarina Bengtsson Långhundra IF (49.05)
2 80.27 Christina Perneby IFK Lidingös Skid o OK (55.23)
3 80.53 Karin Bysell Brunflo IF (56.57)
4 101.10 Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF (69.58)
5 101.48 Pernilla Hannus VK Uvarna (67.49)
EjG 70.04 Tina Hagård Rävetofta OK
 

Klass:   D50    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 58.51 Agneta Fries Umeå OK (41.15)
2 63.26 Tina Peterson IFK Umeå (41.03)
3 69.18 Britt-Marie Johanson OK Skogsstjärnan (47.13)
4 70.49 Katarina Sjöholm Mullsjö SOK (47.37)
5 76.44 Marianne Åhlström OK Storsjön (53.13)
6 88.44 Ingrid Munktelius Öhlén Surahammars SOK (61.10)
7 90.58 Kajsa Hedin Umeå OK (66.25)
8 93.30 Marianne Thorsson IK Trenne Ullared (64.47)
9 97.30 My Engström Lerums SOK (71.18)
10 105.44 Agneta Sandström Frösö IF (75.19)
 

Klass:   D55    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 63.37 Inger Mattsson Västerbergslagens OL (43.07)
2 83.45 Gerd Uppsäll-Larsson Hagaby GOIF (56.45)
3 88.58 Maj-Louise Englund Sundsvalls OK (60.46)
4 93.18 Eva Andreasson Borås GIF (61.17)
5 97.04 Helene Wikner OK Storsjön (61.44)
6 100.52 Eva Kilander Östersunds OK (75.36)
 

Klass:   D60    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 73.40 Christina Westman Hudiksvalls OK (45.57)
2 80.51 Stina Elfving Byåsen IL (51.19)
3 85.53 Britt Marie Johansson Stöcksjö IS (61.17)
4 95.54 Karin Walltin Östersunds OK (64.44)
5 100.33 Anette Bergkvist Härnösands OK (64.29)
6 137.26 Inger Borg Gävle OK (97.44)
EjG 166.46 Kerstin Sunnerheim Selånger SOK
 

Klass:   D65    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 72.27 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF (48.36)
2 74.58 Barbro Cedérus Snättringe SK (45.43)
3 90.12 Eivor Lindgren Brunflo IF (64.58)
 

Klass:   D70    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 121.32 Gun Krohn Hudiksvalls OK (88.34)
2 128.04 Helga Gudding-Östman OK Vildhussen (91.20)
3 129.27 Vera Blom Hudiksvalls OK (92.31)
 

Klass:   H10    Bana: 1
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 62.36 Tore Markhus Inderøy IL (45.48)
EjG 92.55 Oskar Bütikofer Ljusdals OK
 

Klass:   H12    Bana: 2
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 50.45 Petter Markhus Inderøy IL (33.01)
2 57.57 Viking Freij Snättringe SK (35.39)
 

Klass:   H14    Bana: 4
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 57.04 Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o OK (36.58)
2 62.44 Anton Strandberg Skogslöparna (41.05)
 

Klass:   H16    Bana: 6
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 83.12 Marcus Niemi Skogslöparna (46.49)
2 83.43 Vilhelm Kilander Östersunds OK (55.15)
3 84.31 Arvid Strandberg Skogslöparna (58.48)
4 92.17 Ante Wernersson Östersunds OK (66.20)
5 105.29 Rasmus Willén Östersunds OK (75.29)
6 157.10 Erik Öman Skogslöparna (78.55)
EjG 107.06 Gustav Svahn Forsa OK
 

Klass:   H20    Bana: 7
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 75.09 Linus Lindberg Skogslöparna (53.59)
2 82.05 Jonas Sundell Umeå OK (51.39)
3 89.12 Mattias Hallmans Frösö IF (63.37)
 

Klass:   H21    Bana: 8
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 66.48 Johan Nordlund Leksands OK (46.58)
2 77.41 Andreas Olofsson Tullinge SK (54.07)
3 77.56 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna (55.03)
4 79.55 Tom Quayle Sundsvalls OK (58.23)
5 82.39 Anders Frisk Attunda OK (58.38)
6 82.55 Peter Thelin Bredaryds SOK (58.50)
7 83.27 Per Magnusson OK Nolaskogsarna (57.44)
8 85.01 Mikael Hallmans Frösö IF (60.19)
9 85.21 Anders Hansson Skogslöparna (62.49)
10 86.10 Mattias Karlsson OK Alehof (62.04)
11 86.17 Patrik Brorsson Frösö IF (61.04)
12 87.00 Anton Sjöholm Mullsjö SOK (64.36)
13 90.14 P-O Derebrant SOK Aneby (62.14)
14 92.43 Martin Ohlsson OK Storsjön (65.50)
15 93.46 Johan Halvarsson OL Trollelg (69.21)
16 94.13 Andreas Melin Göteborg/Majorna OK (70.23)
17 96.17 Jesper Johnsson Selånger SOK (71.54)
18 96.54 Marcus Amrén Östersunds OK (70.03)
19 108.23 Simon Hannus VK Uvarna (78.36)
20 114.13 Jean-Marc Chabloz Frösö IF (85.17)
21 120.30 Mats Karlström Frösö IF (88.25)
22 125.43 Magnus Oredsson Östersunds OK (95.47)
23 127.41 Stefan Ivarsson Skogslöparna (100.17)
24 157.43 Keith Larson Lunds OK (121.29)
 

Klass:   H35    Bana: 9
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 86.07 Henrik Klasson OK Gisle (55.59)
2 132.39 Pål Jansson OK Roslagen (87.45)
 

Klass:   H40    Bana: 9
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 59.57 Marcus Eriksson VK Uvarna (36.59)
2 60.48 Thomas Persson OK Denseln (39.35)
3 63.17 Håkan Stolt Sundsvalls OK (40.53)
4 63.53 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna (42.16)
5 66.13 Richard Lindström Njurunda OK (44.27)
6 68.11 Urban Freij Snättringe SK (44.31)
7 70.12 Ulf Lindqvist Östersunds OK (46.15)
8 70.44 Björn Olofsson OK Storsjön (45.48)
9 76.45 Urs Bütikofer Forsa OK (51.59)
10 88.25 Mårten Suorra OK Storsjön (60.40)
11 89.12 Johan Ohlström IF Thor (62.29)
12 101.00 Anders Dahlgren Östersunds OK (61.19)
13 132.40 Erik Willén Östersunds OK (100.34)
EjSt Tommy Fastesson OK Storsjön
 

Klass:   H45    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 64.18 Per-Åke Bladh Forsa OK (42.26)
2 68.05 Hans-Erik Jansson VK Uvarna (43.51)
3 68.51 Mats Lundqvist Östersunds OK (45.03)
4 68.58 Jari Pöyhönen IFK Lidingös Skid o OK (43.01)
5 83.02 Jonas Nilsson VK Uvarna (53.23)
6 86.39 Carl-Erik Sjöberg Forsa OK (59.50)
 

Klass:   H50    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 65.05 Lennart Strandberg Skogslöparna (43.30)
2 65.29 Sune Södergrann Tullinge SK (44.53)
3 67.39 Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö (43.01)
4 71.21 Håkan Carnland Frösö IF (46.23)
5 72.49 Leif Strandberg Skogslöparna (48.23)
6 80.42 Jonas Peterson IFK Umeå (53.24)
7 83.01 Anders Svahn Forsa OK (50.58)
8 86.00 Stefan Sundélius Järfälla OK (61.34)
9 86.25 Robert Rylander Söders SOL Tyresö (58.04)
10 86.41 Håkan Ihrfors IFK Lidingös Skid o OK (57.22)
11 89.46 Eero Niemi Skogslöparna (61.02)
12 111.56 Erik Sandström Frösö IF (80.41)
 

Klass:   H55    Bana: 11
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 55.25 Björn Berger Byåsen IL (36.06)
2 57.12 Berth-Arne Bengtsson Långhundra IF (38.15)
3 57.51 Gunnar Munktelius Surahammars SOK (38.10)
4 61.58 Thomas Sjöholm Mullsjö SOK (42.31)
5 71.36 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK (43.27)
6 72.26 Lennart Winberg Hudiksvalls OK (47.06)
7 77.46 Seth Persson Fältjägarnas IF (48.56)
8 80.30 Anders Johanson OK Skogsstjärnan (56.37)
9 81.10 Robert Larsson Hagaby GOIF (53.31)
10 81.28 Leif Selling Härnösands OK (60.06)
11 101.22 Ove Hemmingsson Brunflo IF (73.20)
 

Klass:   H60    Bana: 11
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 54.03 Signar Eriksson Stöcksjö IS (37.26)
2 57.11 Karl-Olov Borg Gävle OK (36.25)
3 79.22 Björn Engström Lerums SOK (54.37)
4 79.37 Åke Bergkvist Härnösands OK (53.57)
EjG 73.22 Ove Åberg Storviks IF
 

Klass:   H65    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 52.26 Olle Johansson IFK Hedemora OK (34.50)
2 56.18 Alf Berggren Östersunds OK (38.40)
3 56.49 Jim Persson VK Uvarna (39.10)
4 60.24 Stellan Fehrnström Enebybergs IF (40.13)
5 67.41 Lars Cedérus Snättringe SK (48.40)
6 71.23 Elof Höglund Timrå SOK (48.00)
EjG 49.29 Kurt Halvarsson Östersunds OK
 

Klass:   H75    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 65.39 Torild Bornetun Skillingaryds FK (47.38)
2 67.55 Rolf Krohn Hudiksvalls OK (45.50)
3 68.55 Björn Wikstrand Östersunds OK (47.59)
4 72.42 Rune Johansson Östersunds OK (51.02)
 

Klass:   H80    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 133.35 Gösta Nilsson Östersunds OK (97.02)
EjG 112.51 Gösta Östman OK Vildhussen
 

Klass:   ÖPPEN2    Bana: 2-Ö2
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 33.45 Ida Olofsson OK Storsjön (33.45)
2 40.22 Malin Sanderyd Sundsvalls OK (40.22)
3 51.13 Emma Jönsson Frösö IF (51.13)
4 77.59 Carl Ihrfors IFK Lidingö SOK (77.59)
 

Klass:   ÖPPEN4    Bana: 3-Ö4
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 34.56 Linda Vågberg Sundsvalls OK (34.56)
2 48.36 Johan Wegebro Vännäs OK (48.36)
3 53.00 PeGe Wernersson Östersunds OK (53.00)
4 59.29 Sara Hansson Sundsvalls OK (59.29)
5 59.45 Tomas Wernersson Östersunds OK (59.45)
6 64.37 Berit Selling Härnösands OK (64.37)
7 73.06 Kristina Örlander Värend GNOL (73.06)
8 78.58 Gunilla Halvarsson Östersunds OK (78.58)
9 82.08 Sofia Gabrielsson Söders SOL (82.08)
10 112.01 Ingalill Brattlund Östersunds OK (112.01)
EjG 28.25 Anna Quayle Sundsvalls OK
 

Klass:   ÖPPEN6    Bana: 5-Ö6
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 44.50 Martin Larsson Marieby GIF (44.50)
2 51.52 Jenny Swartz Frösö IF (51.52)
3 55.21 Maria Hallmans OL Trollelg (55.21)
4 55.52 Göran Örlander Värend GNOL (55.52)
5 58.03 Oskar Bäckström Vännäs OK (58.03)
6 59.00 Elin Wegebro Vännäs OK (59.00)
7 64.50 Fredrik Norman VK Uvarna (64.50)
8 70.14 Siwert Jonasson Ärna IF (70.14)
9 74.47 Fredrik Martinsson Frösö IF (74.47)
EjG 86.55 Claes Nordling OK Storsjön
EjG 149.11 Jane Ihrfors IFK Lidingös Skid o OK
 

Klass:   ÖPPEN8    Bana: 8-Ö8
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 65.45 Mikael Eriksson VK Uvarna (65.45)
2 65.50 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK (65.50)
3 76.20 Anders Berg Frösö IF (76.20)
4 79.07 Ida Mattsson OK Kåre (79.07)
5 110.51 Martin Jönsson Östersunds Ok (110.51)
6 116.07 Olle Windelius Frosta OK (116.07)