Vålådalen 2010 Lång

Resultatlista      Individuellt

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-07-03 12:59:41
* anger att löparen omstartat



Klass:   D10    Bana: 1
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 27.35 Sara Nilsson VK Uvarna (27.35)
2 29.00 Lina Svärd IF Thor (29.00)
3 35.16 Maja Willén Östersunds OK (35.16)
4 35.23 Trude Markhus Inderøy IL (35.23)
5 51.39 Ellen Norman VK Uvarna (51.39)
6 52.30 Ida Dahlgren Östersunds OK (52.30)
 

Klass:   D12    Bana: 2
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 20.06 Tua Dahlgren Östersunds OK (20.06)
2 22.31 Jenny Wegebro Vännäs OK (22.31)
3 28.55 Elin Nilsson VK Uvarna
4 31.08 Sarah Persson OK Denseln (31.08)
5 37.27 Freya Richter Östersunds OK (37.27)
 

Klass:   D16    Bana: 5
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 62.11 Stina Widmark OK Storsjön (62.11)
2 67.10 Lina Fastesson OK Storsjön (67.10)
 

Klass:   D21    Bana: 9
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 45.46 Erica Johansson Östersunds OK (45.46)
2 47.00 Gunilla Svärd IF Thor (47.00)
3 51.00 Cecilia Thomasson Ulricehamns OK (51.00)
4 53.30 Maria Nordström IFK Moras OK (53.30)
5 54.52 Anna-Karin Bondesson Frosta OK (54.52)
54.52 Sara Svensson Göteborg/Majorna OK (54.52)
7 56.28 Anna Westerlund OK Storsjön (56.28)
8 56.31 Camilla Sjöberg IFK Umeå (56.31)
9 57.03 Anna Hammarberg Sundsvalls OK (57.03)
10 57.16 Josefin Bengtsson Långhundra IF (57.16)
11 58.49 Lena Nordlund Leksands OK (58.49)
12 60.20 Monika Lund Litsbygdens SK (60.20)
13 61.06 Moa Johanson OK Skogsstjärnan (61.06)
14 71.10 Ida Willén Östersunds OK (71.10)
15 72.49 Maria Lagerstrand Attunda OK (72.49)
16 73.50 Ylva Sunesson OK Alehof (73.50)
17 75.07 Pernilla Blom Rehns BK (75.07)
18 75.51 Charlotte Ihrfors OK Linné (75.51)
19 92.30 Jannie Hagård Rävetofta OK (92.30)
20 94.34 Sieglinde Kundisch Lunds OK (94.34)
EjG 53.18 Hanna Sunnerheim Sjöberg OK Linné
EjG 63.11 Jenny Aasa Tullinge SK
 

Klass:   D35    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 43.17 Sofia Lekselius Östersunds OK (43.17)
2 46.35 Malin Sjöblom Östersunds OK (46.35)
3 55.43 Åsa Jansson OK Roslagen (55.43)
4 58.54 Helena Widegren IF Thor (58.54)
5 78.40 Malin Petersson OK Denseln (78.40)
EjG 122.39 Jessica Westman Frösö IF
 

Klass:   D40    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 51.16 Inger Dahlgren Östersunds OK (51.16)
2 51.47 Gudrun Wegeland OK Nolaskogsarna (51.47)
3 54.53 Elisabeth Isaksson Norman VK Uvarna (54.53)
4 72.45 Maria Richter Östersunds OK (72.45)
5 75.17 Ulrica Swärd-Bütikofer Forsa OK (75.17)
6 81.14 Ulrika Willén Östersunds OK (81.14)
7 89.01 Marianne Åsåker Hudiksvalls OK (89.01)
8 90.51 Kristina Nilsson VK Uvarna (90.51)
 

Klass:   D45    Bana: 11
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 49.05 Katarina Bengtsson Långhundra IF (49.05)
2 55.23 Christina Perneby IFK Lidingös Skid o OK (55.23)
3 56.57 Karin Bysell Brunflo IF (56.57)
4 67.49 Pernilla Hannus VK Uvarna (67.49)
5 69.58 Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF (69.58)
EjG 70.04 Tina Hagård Rävetofta OK
 

Klass:   D50    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 41.03 Tina Peterson IFK Umeå (41.03)
2 41.15 Agneta Fries Umeå OK (41.15)
3 47.13 Britt-Marie Johanson OK Skogsstjärnan (47.13)
4 47.37 Katarina Sjöholm Mullsjö SOK (47.37)
5 53.13 Marianne Åhlström OK Storsjön (53.13)
6 61.10 Ingrid Munktelius Öhlén Surahammars SOK (61.10)
7 64.47 Marianne Thorsson IK Trenne Ullared (64.47)
8 66.25 Kajsa Hedin Umeå OK (66.25)
9 71.18 My Engström Lerums SOK (71.18)
10 75.19 Agneta Sandström Frösö IF (75.19)
 

Klass:   D55    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 43.07 Inger Mattsson Västerbergslagens OL (43.07)
2 56.45 Gerd Uppsäll-Larsson Hagaby GOIF (56.45)
3 60.46 Maj-Louise Englund Sundsvalls OK (60.46)
4 61.17 Eva Andreasson Borås GIF (61.17)
5 61.44 Helene Wikner OK Storsjön (61.44)
6 75.36 Eva Kilander Östersunds OK (75.36)
 

Klass:   D60    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 45.57 Christina Westman Hudiksvalls OK (45.57)
2 51.19 Stina Elfving Byåsen IL (51.19)
3 61.17 Britt Marie Johansson Stöcksjö IS (61.17)
4 64.29 Anette Bergkvist Härnösands OK (64.29)
5 64.44 Karin Walltin Östersunds OK (64.44)
6 97.44 Inger Borg Gävle OK (97.44)
EjG 116.27 Kerstin Sunnerheim Selånger SOK
 

Klass:   D65    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 45.43 Barbro Cedérus Snättringe SK (45.43)
2 48.36 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF (48.36)
3 64.58 Eivor Lindgren Brunflo IF (64.58)
 

Klass:   D70    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 88.34 Gun Krohn Hudiksvalls OK (88.34)
2 91.20 Helga Gudding-Östman OK Vildhussen (91.20)
3 92.31 Vera Blom Hudiksvalls OK (92.31)
 

Klass:   H10    Bana: 1
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 45.48 Tore Markhus Inderøy IL (45.48)
EjG 63.52 Oskar Bütikofer Ljusdals OK
 

Klass:   H12    Bana: 2
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 33.01 Petter Markhus Inderøy IL (33.01)
2 35.39 Viking Freij Snättringe SK (35.39)
 

Klass:   H14    Bana: 4
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 36.58 Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o OK (36.58)
2 41.05 Anton Strandberg Skogslöparna (41.05)
 

Klass:   H16    Bana: 6
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 46.49 Marcus Niemi Skogslöparna (46.49)
2 55.15 Vilhelm Kilander Östersunds OK (55.15)
3 58.48 Arvid Strandberg Skogslöparna (58.48)
4 66.20 Ante Wernersson Östersunds OK (66.20)
5 75.29 Rasmus Willén Östersunds OK (75.29)
6 78.55 Erik Öman Skogslöparna (78.55)
EjG 71.18 Gustav Svahn Forsa OK
 

Klass:   H20    Bana: 7
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 51.39 Jonas Sundell Umeå OK (51.39)
2 53.59 Linus Lindberg Skogslöparna (53.59)
3 63.37 Mattias Hallmans Frösö IF (63.37)
 

Klass:   H21    Bana: 8
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 46.58 Johan Nordlund Leksands OK (46.58)
2 54.07 Andreas Olofsson Tullinge SK (54.07)
3 55.03 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna (55.03)
4 57.44 Per Magnusson OK Nolaskogsarna (57.44)
5 58.23 Tom Quayle Sundsvalls OK (58.23)
6 58.38 Anders Frisk Attunda OK (58.38)
7 58.50 Peter Thelin Bredaryds SOK (58.50)
8 60.19 Mikael Hallmans Frösö IF (60.19)
9 61.04 Patrik Brorsson Frösö IF (61.04)
10 62.04 Mattias Karlsson OK Alehof (62.04)
11 62.14 P-O Derebrant SOK Aneby (62.14)
12 62.49 Anders Hansson Skogslöparna (62.49)
13 64.36 Anton Sjöholm Mullsjö SOK (64.36)
14 65.50 Martin Ohlsson OK Storsjön (65.50)
15 69.21 Johan Halvarsson OL Trollelg (69.21)
16 70.03 Marcus Amrén Östersunds OK (70.03)
17 70.23 Andreas Melin Göteborg/Majorna OK (70.23)
18 71.54 Jesper Johnsson Selånger SOK (71.54)
19 78.36 Simon Hannus VK Uvarna (78.36)
20 85.17 Jean-Marc Chabloz Frösö IF (85.17)
21 88.25 Mats Karlström Frösö IF (88.25)
22 95.47 Magnus Oredsson Östersunds OK (95.47)
23 100.17 Stefan Ivarsson Skogslöparna (100.17)
24 121.29 Keith Larson Lunds OK (121.29)
 

Klass:   H35    Bana: 9
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 55.59 Henrik Klasson OK Gisle (55.59)
2 87.45 Pål Jansson OK Roslagen (87.45)
 

Klass:   H40    Bana: 9
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 36.59 Marcus Eriksson VK Uvarna (36.59)
2 39.35 Thomas Persson OK Denseln (39.35)
3 40.53 Håkan Stolt Sundsvalls OK (40.53)
4 42.16 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna (42.16)
5 44.27 Richard Lindström Njurunda OK (44.27)
6 44.31 Urban Freij Snättringe SK (44.31)
7 45.48 Björn Olofsson OK Storsjön (45.48)
8 46.15 Ulf Lindqvist Östersunds OK (46.15)
9 51.59 Urs Bütikofer Forsa OK (51.59)
10 60.40 Mårten Suorra OK Storsjön (60.40)
11 61.19 Anders Dahlgren Östersunds OK (61.19)
12 62.29 Johan Ohlström IF Thor (62.29)
13 100.34 Erik Willén Östersunds OK (100.34)
 

Klass:   H45    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 42.26 Per-Åke Bladh Forsa OK (42.26)
2 43.01 Jari Pöyhönen IFK Lidingös Skid o OK (43.01)
3 43.51 Hans-Erik Jansson VK Uvarna (43.51)
4 45.03 Mats Lundqvist Östersunds OK (45.03)
5 53.23 Jonas Nilsson VK Uvarna (53.23)
6 59.50 Carl-Erik Sjöberg Forsa OK (59.50)
 

Klass:   H50    Bana: 10
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 43.01 Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö (43.01)
2 43.30 Lennart Strandberg Skogslöparna (43.30)
3 44.53 Sune Södergrann Tullinge SK (44.53)
4 46.23 Håkan Carnland Frösö IF (46.23)
5 48.23 Leif Strandberg Skogslöparna (48.23)
6 50.58 Anders Svahn Forsa OK (50.58)
7 53.24 Jonas Peterson IFK Umeå (53.24)
8 57.22 Håkan Ihrfors IFK Lidingös Skid o OK (57.22)
9 58.04 Robert Rylander Söders SOL Tyresö (58.04)
10 61.02 Eero Niemi Skogslöparna (61.02)
11 61.34 Stefan Sundélius Järfälla OK (61.34)
12 80.41 Erik Sandström Frösö IF (80.41)
 

Klass:   H55    Bana: 11
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 36.06 Björn Berger Byåsen IL (36.06)
2 38.10 Gunnar Munktelius Surahammars SOK (38.10)
3 38.15 Berth-Arne Bengtsson Långhundra IF (38.15)
4 42.31 Thomas Sjöholm Mullsjö SOK (42.31)
5 43.27 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK (43.27)
6 47.06 Lennart Winberg Hudiksvalls OK (47.06)
7 48.56 Seth Persson Fältjägarnas IF (48.56)
8 53.31 Robert Larsson Hagaby GOIF (53.31)
9 56.37 Anders Johanson OK Skogsstjärnan (56.37)
10 60.06 Leif Selling Härnösands OK (60.06)
11 73.20 Ove Hemmingsson Brunflo IF (73.20)
 

Klass:   H60    Bana: 11
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 36.25 Karl-Olov Borg Gävle OK (36.25)
2 37.26 Signar Eriksson Stöcksjö IS (37.26)
3 53.57 Åke Bergkvist Härnösands OK (53.57)
4 54.37 Björn Engström Lerums SOK (54.37)
EjG 53.00 Ove Åberg Storviks IF
 

Klass:   H65    Bana: 12
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 34.50 Olle Johansson IFK Hedemora OK (34.50)
2 38.40 Alf Berggren Östersunds OK (38.40)
3 39.10 Jim Persson VK Uvarna (39.10)
4 40.13 Stellan Fehrnström Enebybergs IF (40.13)
5 48.00 Elof Höglund Timrå SOK (48.00)
6 48.40 Lars Cedérus Snättringe SK (48.40)
EjG 32.00 Kurt Halvarsson Östersunds OK
 

Klass:   H75    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 45.50 Rolf Krohn Hudiksvalls OK (45.50)
2 47.38 Torild Bornetun Skillingaryds FK (47.38)
3 47.59 Björn Wikstrand Östersunds OK (47.59)
4 51.02 Rune Johansson Östersunds OK (51.02)
 

Klass:   H80    Bana: 13
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 97.02 Gösta Nilsson Östersunds OK (97.02)
EjG 71.02 Gösta Östman OK Vildhussen
 

Klass:   ÖPPEN2    Bana: 2-Ö2
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 33.45 Ida Olofsson OK Storsjön (33.45)
2 40.22 Malin Sanderyd Sundsvalls OK (40.22)
3 51.13 Emma Jönsson Frösö IF (51.13)
4 77.59 Carl Ihrfors IFK Lidingö SOK (77.59)
 

Klass:   ÖPPEN4    Bana: 3-Ö4
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 34.56 Linda Vågberg Sundsvalls OK (34.56)
2 48.36 Johan Wegebro Vännäs OK (48.36)
3 53.00 PeGe Wernersson Östersunds OK (53.00)
4 59.29 Sara Hansson Sundsvalls OK (59.29)
5 59.45 Tomas Wernersson Östersunds OK (59.45)
6 64.37 Berit Selling Härnösands OK (64.37)
7 73.06 Kristina Örlander Värend GNOL (73.06)
8 78.58 Gunilla Halvarsson Östersunds OK (78.58)
9 82.08 Sofia Gabrielsson Söders SOL (82.08)
10 112.01 Ingalill Brattlund Östersunds OK (112.01)
EjG 28.25 Anna Quayle Sundsvalls OK
 

Klass:   ÖPPEN6    Bana: 5-Ö6
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 44.50 Martin Larsson Marieby GIF (44.50)
2 51.52 Jenny Swartz Frösö IF (51.52)
3 55.21 Maria Hallmans OL Trollelg (55.21)
4 55.52 Göran Örlander Värend GNOL (55.52)
5 58.03 Oskar Bäckström Vännäs OK (58.03)
6 59.00 Elin Wegebro Vännäs OK (59.00)
7 64.50 Fredrik Norman VK Uvarna (64.50)
8 70.14 Siwert Jonasson Ärna IF (70.14)
9 74.47 Fredrik Martinsson Frösö IF (74.47)
EjG 86.55 Claes Nordling OK Storsjön
EjG 149.11 Jane Ihrfors IFK Lidingös Skid o OK
 

Klass:   ÖPPEN8    Bana: 8-Ö8
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 65.45 Mikael Eriksson VK Uvarna (65.45)
2 65.50 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK (65.50)
3 76.20 Anders Berg Frösö IF (76.20)
4 79.07 Ida Mattsson OK Kåre (79.07)
5 110.51 Martin Jönsson Östersunds Ok (110.51)
6 116.07 Olle Windelius Frosta OK (116.07)