10 Klubbs 5-2010

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-06-15 21:57:12


Klass:   D10    Bana: G 1800
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 15.11 Åsa Friberg Östersunds OK
 

Klass:   D16    Bana: D 3420
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 52.31 Johanna Ågran OK Storsjön
2 68.45 Anna Snell OK Storsjön
 

Klass:   D21    Bana: B 5710
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 51.21 Malin Sjöblom Östersunds OK
2 51.27 Martina Höök Östersunds OK
3 52.44 Ida Willen Östersunds OK
4 55.28 Maria Nordström IFK Mora OK
5 89.22 Stina Abramsson IFK Umeå
 

Klass:   D35    Bana: C 4840
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 43.35 Sofia Lekselius Östersunds OK
2 65.20 Maria Hyttnäs Frösö IF
3 65.48 Annika Grindborg Östersunds OK
 

Klass:   D45    Bana: D 3420
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 43.55 Karin Bysell Brunflo IF
2 46.29 Agneta Sandström Frösö IF
3 51.09 Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF
 

Klass:   D55    Bana: D 3420
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 45.43 Karin Walltin Östersunds OK
2 46.22 Ingeborg Danielsson Östersunds OK
 

Klass:   D65    Bana: E 2740
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 37.36 Eivor Lindgren Brunflo IF
2 45.02 Elisabeth Larsson Brunflo IF
3 47.02 Signe Karlsson Östersunds OK
4 62.45 Birgitta Björk Frösö IF
5 85.00 Ingegerd Persson Frösö IF
 

Klass:   H10    Bana: G 1800
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 39.01 Stina Malte Lövstedt
2 40.17 Kalle Bylander Östersunds OK
Utgått Måns Eriksson Östersunds OK
 

Klass:   H16    Bana: D 3420
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 43.42 Rasmus Willen Östersunds OK
2 44.02 Ante Wernersson Östersunds OK
 

Klass:   H21    Bana: A 7500
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 48.36 Joakim Halvarsson Östersunds OK
2 55.07 Ulf Lindqvist Östersunds OK
3 56.35 Cecilia Thomasson Ulricehamns OK
4 62.50 Markus Hansson Åsarna IK
5 64.14 Björn Olofsson OK Storsjön
6 67.36 Hampus Lindblom Åsarna IK
7 68.45 Marko Laaksonen Östersunds OK
8 83.16 Magnus Eriksson Östersunds OK
9 98.43 Anders Södergren Östersunds SK
 

Klass:   H35    Bana: A 7500
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 67.29 Mats Lundqvist Östersunds OK
2 69.06 Håkan Carnland Frösö IF
3 71.06 Anders Eriksson Frösö IF
4 72.55 Jean Marc Chabloz Frösö IF
 

Klass:   H40    Bana: B 5710
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 51.37 Anders Johansson Östersunds OK
2 61.29 Henrik Sivertsson Östersunds OK
 

Klass:   H45    Bana: B 5710
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 50.43 Anders Berg Frösö IF
2 50.54 Jörgen Ågran OK Storsjön
3 53.15 Mats Nilsson Östersunds OK
4 61.14 Stig Berg Frösö IF
5 78.54 Hans Ågren Brunflo IF
 

Klass:   H50    Bana: C 4840
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 48.42 Roger Hedlund Östersunds OK
2 50.10 Peder Sjölund FMIF
3 51.40 Johnny Rösth OK Storsjön
 

Klass:   H55    Bana: C 4840
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 49.07 Seth Persson Fältjägarnas IF
2 59.28 L-E Gahlin Östersunds OK
3 61.13 Sven-Martin Eriksson Östersunds OK
4 93.41 P-G Wernersson Östersunds OK
Utgått Ove Hemmingsson Brunflo IF
 

Klass:   H60    Bana: D 3420
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 37.39 Örjan Sjölund Östersunds OK
2 44.49 Claes Söderhjelm Östersunds OK
 

Klass:   H65    Bana: D 3420
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 36.41 Ove Jönsson Brunflo IF
2 41.18 Leif Allonen Fältjägarnas IF
3 46.31 Åke Andersson Fältjägarnas IF
4 48.28 Göran Schylander Frösö IF
5 51.14 Björn Wikstrand Östersunds OK
 

Klass:   H70    Bana: E 2740
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 34.47 Olle Jacobson Attunda OK
2 41.27 Åke Nordenberg OK Storsjön
3 42.27 Yngve Olsson OK Vildhussen
 

Klass:   H75    Bana: E 2740
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 30.33 Ingvar Gustafsson Fältjägarnas IF
2 31.31 Jonas Johansson Östersunds OK
Utgått Sören Carnland Fältjägarnas IF
Utgått Arne Svensson Östersunds OK
 

Klass:   H80    Bana: E 2740
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 60.45 Gösta Nilsson Östersunds OK
2 65.13 Anders Turén Östersunds OK
3 84.47 Heimer Andersson Östersunds OK
 

Klass:   NYB    Bana: H 1590
Plac Sluttid Löpare Klubb
0.00 Simon Bylander Östersunds OK
0.00 Erik Björs Östersunds OK
0.00 Elin Ekström Brunflo IF
0.00 Atle Ekström Brunflo IF
0.00 Freja Scott OK Storsjön
0.00 John Sivertsson Östersunds OK
0.00 Nils Sivertsson Östersunds OK
 

Klass:   ÖB    Bana: B 5710
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 74.19 André Jakobsson Östersunds SK
2 79.14 Gunnar Haglund Frösö IF
3 82.02 Oskar Haglund Frösö IF
 

Klass:   ÖC    Bana: C 4840
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 55.29 Christina Green Östersunds OK
2 65.40 Lena Melvingsdotter Rigor IF
3 70.28 Rune Johansson Östersunds OK
4 77.56 Emma Hansson Östersunds OK
 

Klass:   ÖD    Bana: D 3420
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 34.22 Fredrik Martinsson Frösö IF
2 42.48 Martin Larsson Marieby GIF
3 46.00 Ola Lekselius Östersunds OK
4 52.24 Ingela Rönnerstrand Frösö IF
5 54.19 Claes Nordling OK Storsjön
6 55.35 Johanna Van Der Maaten
7 66.05 Lena Johansson Östersunds OK
Utgått Bengt Collberg Frösö IF
Utgått Olle Collberg Frösö IF
 

Klass:   ÖE    Bana: E 2740
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 29.44 Erika Ranbrandt Marieby GIF
2 34.35 Markus Wassdal Marieby GIF
3 45.04 Henrik Westling Marieby GIF
4 45.12 Åsa Westling
5 46.06 Jenny Ågren Inlandsbanans SK
6 55.12 Maja Willén Östersunds OK
7 55.15 Ulrika Willen Östersunds OK
8 59.33 Ingalill Brattlund Östersunds OK
 

Klass:   ÖF    Bana: F 2500
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 26.31 Christina Friberg Östersunds OK
2 32.44 Johan Källgren
3 33.30 Alvin Sivertsson Östersunds OK