Fjällorienteringen 2013 Dag 3

Resultatlista      Lag

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Systems www.hektor.se Utskriftsdatum: 2013-08-03 12:30:42



Klass:   D45    Bana: 10400
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 311.30 Karin Rabe Ulriksbergs IK (114.40)
Pia-Lena Pulkonen Tullinge IK
 
2 447.17 Inger Ericsson Köping-Kolsva OK (163.35)
Helena Holmberg Köping-Kolsa OK
 
 

Klass:   H20    Bana: 19800
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 364.45 Edvard Sundman Åsarna IK (130.55)
Jens Burman Åsarna IK
 
 

Klass:   H21    Bana: 24100
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 453.18 Juha-Matti Mikkolainen Tosta Lähtee-TEAM (166.12)
Jyri Korhonen Tosta Lähtee-TEAM
 
2 468.05 Fredrik Ingelsson Rehns BK (181.12)
Göran Winblad Rehns BK
 
3 552.57 Jacob Westerberg Finspångs SOK (213.44)
Helén Persson Finspångs SOK
 
 

Klass:   H35    Bana: 19800
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 481.08 Kjell Ågren TMOK (173.17)
Per Ågren OK Enen
 
 

Klass:   H45    Bana: 17900
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 397.39 Svante Lindgren Korsnäs IF OK (163.05)
Jan Lindberg Korsnäs IF OK
 
 

Klass:   H50    Bana: 14400
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 284.36 Magnus Andersson Ålems OK (107.24)
Torbjörn Svenningsson Mullsjö SOK
 
2 309.10 Stefan Carlsson Alfta-Ösa OK (126.53)
Lars Lindgren OK Ödmården
 
3 400.17 Micael Bergkvist Hällefors OK (142.59)
Gunnar Spelqvist Hällefors OK
 
 

Klass:   H55    Bana: 10400
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 391.52 Frede Scheye Herlufsholm OK (146.37)
Svend-Erik Munck Herlufsholm OK
 
2 411.52 Jens Fladberg Herlufsholm OK (145.19)
Preben Lupnav Herlufsholm OK
 
 

Klass:   H65    Bana: 10400
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 280.19 Elis Åberg Storviks IF (99.59)
Matti Valta JRV
 
2 332.55 Sven Eric Carlsson Alfta-Ösa OK (126.52)
Staffan Stålberg Ockelbo
 
 

Klass:   H70    Bana: 9200
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 321.31 Mikko Heikkile MaMA (116.02)
Pertti Salminen HIS
 
2 354.39 Johan Jansson Växjö OK (125.54)
Lennart Östergren Växjö OK
 
3 399.24 Jonas Johansson ÖOK (137.22)
Åke Nordenberg OK Storsjön
 
 

Klass:   MIX_K    Bana: 10400
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 218.20 Linda Rinaldo OK Tor (74.02)
Arvid Rinaldo OK Tor
 
2 223.16 Cecilia Karlsen Järfälla Ok (78.32)
Anders Eriksson OK Linné
 
3 225.17 Linus Kaisajunntti IFK Lidingö SOK (80.36)
Emma Dahlstedt IFK Lidingö SOK
 
4 234.17 Anne Mörk Älvdalens OK (85.46)
Inge Mörk Älvdalens OK
 
5 245.33 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen (89.15)
Ingrid Lundberg Jämtlandspolisens IF
 
6 256.24 Tua Dahlgren ÖOK (89.51)
Anders Dahlgren ÖOK
 
7 277.33 Åshild Haaeim ÖOK (100.06)
Daniel Berggren ÖOK
 
8 278.39 Benny Gäfvert Ljusdals OK (101.40)
Hanna Gäfvert Ljusdals OK
 
9 283.19 Joakim Stenvall ÖOK (107.12)
Sofia Lindgren ÖOK
 
10 286.02 Tomas Sjökvist OK Österåker (105.36)
Kerstin Sjökvist OK Österåker
 
11 287.02 Jonas Blomberg Segersta OK (100.18)
Anna Blomberg Segersta OK
 
12 292.46 Bo Håkansson IFK Göteborg (106.16)
Lisa Håkansson Mölndal Outdoor
 
13 368.39 Mats Holmberg Jönköpings OK (125.17)
Matilda Holmberg Jönköpings OK
 
14 370.05 Magnus Haglund Umeå OK (124.12)
Hannah Haglund Umeå OK
 
15 379.47 Arne Karlsson TM OK (168.58)
Kerstin Amberg Järla
 
16 446.25 Carolina Nealis Länna IF (161.52)
Jonathan Nealis Länna IF
 
 

Klass:   MIX_L    Bana: 17900
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 319.56 Sofie Johansson OK Linné (136.23)
Ove Haugereid Löten OL
 
2 341.11 Greger Tysk Leksand (142.32)
Elin Dahlstedt Tysk Leksand
 
3 370.40 Roland Arbter Naturfreunde Wien (157.48)
Vera Arbter Naturfreunde Wien
 
4 374.19 Torbjörn Engberg Härnösands OK (153.36)
Marie-Louise Engberg Härnösands OK
 
5 400.35 Tore Sagvolden Östmarka OK (166.55)
Christine Gjermo Östmarka OK
 
6 425.03 Jenny-Ann Malmberg Sunbybergs IK (167.55)
Karl-Johan Malmberg Sunbybergs IK
 
EjSt Johanna Junker Ärla IF
Patrik Lind Ärla IF
 
 

Klass:   ÖPPEN_K    Bana: 9200
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 244.39 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK (90.47)
Joakim Bäcker Skogsluffarnas OK
 
2 244.48 Marie Mörk Älvdalens OK (90.29)
Cathrine Mörk Älvdalens OK
 
3 266.42 Ida Forsgren Forsa OK (101.07)
Ellen Forsgren Forsa OK
 
4 270.50 Per-Åke Bladh Forsa OK (86.20)
Tobias Jonsson Forsa OK
 
5 275.04 Lars Johansson Fältjägarna IF (96.12)
Henrik Johansson Göteborg
 
6 289.28 Annika Staaf Forsa OK (103.14)
Veronica Jägbrant Forsa OK
 
7 289.42 Karl-Erik Norling Sweco IF Sundsvall (93.45)
Sebastian Österlund Sweco IF Sundsvall
 
8 292.43 Stina Widmark OK Storsjön (106.19)
Eivor Lindgren Brunflo IF
 
9 320.42 Agneta Holgersson Snättringe SK (111.08)
Per Holgersson Snättringe SK
 
10 325.14 Bjarne Kampegård OK Södertörn (100.50)
Örjan Kampegård OK Södertörn
 
11 326.06 Anders Staffansson Älvdalens OK (97.27)
Stefan Andersson Älvdalens OK
 
12 387.13 Evelina Wallentin ÖOK (128.03)
Daniela Profir Sunbybergs IK
 
13 388.51 Anders Ståhl Västerås Radioklubb (124.43)
Jan Palmqvist Västerås Radioklubb
 
14 431.17 Lena Johansson ÖOK (136.39)
Lena Olofsson ÖOK
 
15 437.38 Marianne Åhlström OK Storsjön (136.35)
Elke Wilke-Günther Tierps OK
 
EjG Carl-Erik Sjöberg Forsa OK
Matilda Jonsson Forsa OK
 
EjG Matti Mikkolainen Valkeakosken Haka
Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka
 
 

Klass:   ÖPPEN_L    Bana: 14400
Plac Sluttid Löpare Klubb Etapptid
1 255.36 Elis Bengtsson Malungs OK (96.27)
Erik Nero Mullsjö SOK
 
2 274.56 Henrik Göhl Finspångs SOK (108.08)
Olof Borell OK Linné
 
3 281.28 Kjell Danfors Mullsjö SOK (115.00)
Ludvig Danfors Mullsjö SOK
 
4 334.34 Mats Åberg OK Linné (123.36)
Daniel Boström OK Linné
 
5 334.45 Jörgen Blästa Njurunda oK (124.39)
Johnny Blästa Njurunda oK
 
6 353.46 Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK (145.24)
Gert Carlsson Köping-Kolsva OK
 
7 375.53 Fredrik Ganning IK Omega (144.23)
Kenneth Nordstrand Järfälla OK
 
8 387.43 Magnus Wide Frölunda OL (142.17)
Thomas Pantzar Frölunda OL
 
9 403.57 Louise Furubom Växjö OK (154.52)
Victor Söderberg Växjö OK
 
10 451.12 Martin Lindsjö Sävedalens AIK (166.56)
Gunnar Troili Täby OK
 
11 457.18 Rebecka Heinrup Tullinge SK (164.55)
Anna Birkestål Köping-Kolsva OK
 
EjSt Mika Numminen OK Linné
Henrik Boström OK Linné